Koncert „Jesteśmy z Wami”

„Jesteśmy z Wami” to wydarzenie muzyczne zorganizowane w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną.
Wyrazy wsparcia dla Ukrainy płyną z całego świata. Społeczność uczniowska Trzydziestej Trzeciej solidaryzowała się z koleżankami i kolegami, którzy przybyli do nas zza wschodniej granicy, a przeżywają teraz niezwykle trudne chwile. Każdy angażuje się w pomoc na różne sposoby, my chcieliśmy pomóc – muzyką.
To wydarzenie to moment na zebranie sił i odbudowanie nadziei. Koncert rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnu Ukrainy przez dzieci ukraińskie, które uczęszczają do klas młodszych w naszej szkole. Następnie klasy starsze przedstawiały swoje prezentacje muzyczne. W przejmujących wykonaniach młodzieży nie brakowało nawiązań do walki o wolność, strachu przed wojną. Ale usłyszeliśmy też  piękne melodie,  które tchnęły promyk optymizmu w tych jakże trudnych i smutnych czasach. Do koncertu uczniowie przygotowywali się rzetelnie. Ich wysiłek został oceniony i nagrodzony przez jury w składzie: pani dyrektor Beata Zemła, Marta Kaliszuk i Katarzyna Krzypkowska.
I miejsce ex aequo zajęły klasy 6a i 5b
II miejsce ex aequo przypadło klasom 7c i 8a

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

aut.Ewa Duchnik – Dywan, Kamila Pyrkosz