Wiwat Maj, 3 Maj !

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w tym roku 231, to jedna z okazji, które sprawiają, że możemy poczuć się dumni i wdzięczni za rodaków, którzy w odległych i trudnych historycznie czasach, swoją pracą i zaangażowaniem sprawili, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła potrzeba wolności i niepodległości.

29 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia  w niezwykłej uroczystości. Spotkanie z historią w postaci  wywiadu z Polską, przepiękne układy taneczne z barwami narodowymi w roli głównej w wykonaniu uczniów klas młodszych, prezentacja multimedialna – właśnie tak uczciliśmy święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali przygotowane przedstawienie, a wychodząc nucili: Jesteśmy Polką i Polakiem!  Również zajęcia edukacyjne tego dnia (m.in. w klasie 1b) zaowocowały pięknymi pracami plastycznymi nawiązującymi do majowego święta.