„W świecie baśni braci Grimm” – podsumowanie konkursu organizowanego przez WOM

Przedmiotem konkursu było stworzenie komiksu w języku niemieckim – krótkiej historyjki opisującej przygody dowolnie wybranego bohatera baśni braci Grimm we współczesnych czasach. Głównym celem konkursu było  motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, zainteresowanie ich tematyką baśni braci Grimm oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności plastyczno-językowych uczniów. Uczniowie naszej szkoły, Zuzanna Wosik i Maksymilian Bodzioch z klasy 8c zdobyli wyróżnienie za wspólnie wykonany komiks pod opieką nauczyciela języka niemieckiego. W dniu 08.04.2022 braliśmy udział w uroczystości wręczenia nagród i dyplomów w siedzibie WOM w Częstochowie oraz uczestniczyliśmy w warsztatach. Gratuluję serdecznie wszystkim uczestnikom- Zuzi, Maksymilianowi, Natalii, Wiktorii!

aut,Magdalena Kurleto – nauczyciel jęz. niemieckiego