Żołnierze Wyklęci. Żołnierze NiezłomniPamiętamy!

Od 2011 roku, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” . Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, to nazwa niepodległościowego podziemia działającego przeciwko podporządkowaniu Polski Związkowi Radzieckiemu pod koniec II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uczniowie klas V – VII naszej szkoły również upamiętnili to święto. Wzięli udział w szkolnym konkursie historycznym i w szkolnej prezentacji multimedialnej „Żołnierze Wyklęci”, sprawdzili swoja wiedzę w bibliotecznym quizie multimedialnym oraz zapoznali się z wystawą, podczas której poznali sylwetki Niezłomnych, m.in.: Witolda Pileckiego ps. „Witold”, gen. Emila Fieldorfa ps. „Nil”, Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” i Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”. W pisemnym konkursie historycznym „ Żołnierze Wyklęci. Żołnierze Niezłomni” I miejsce zajął Maksymilian Bodzioch, kl. VI c, II miejsce – Kamil Kaliszuk, kl. VIII b, III miejsce – Paulina Klaszka, kl. VI a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy!

aut. M. Kaliszuk