Targi Szkolne Zawodowiec

04.03.2020r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w IV edycji Targów Szkolnych Zawodowiec, zorganizowanych w Hali Sportowej Częstochowa. Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z informacjami o częstochowskich szkołach średnich – dla uczniów przygotowano około 40 stoisk, prezentujących oferty szkół i ich partnerów biznesowych czyli firm wspierających i oferujących zatrudnienie absolwentom. Ósmoklasiści mogli zdobyć pełną wiedzę na temat danej placówki, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, zadać nurtujące ich pytania. Dodatkowo mogli również skorzystać z szeregu atrakcji towarzyszących imprezie. Chłopców zainteresowała przede wszystkim prezentacja musztry, pokaz samoobrony czy trening minigolfa. Co niektórzy próbowali zdobyć nowe umiejętności, ćwicząc strzelanie z laserowego pistoletu. Dziewczęta natomiast skupiły się na zdobywaniu wiadomości na temat sztuki fryzjerskiej i makijażu oraz obejrzały pokaz tańca i mody. Wszyscy mieli także możliwość skosztowania specjałów przygotowanych przez uczniów szkoły gastronomicznej, którą reprezentował m.in. absolwent naszej szkoły.

kliknij w miniaturkę, nic nie ryzykujesz