Słodziaki zachęcają do czytania! Mamy wyróżnienia w konkursie ogólnopolskim!

W wrześniu nasza szkoła zgłosiła swój udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Szkolne przygody Słodziaków”. Uczniowi mieli za zadanie namalować lub opisać nowe przygody Słodziaków. Do biblioteki wpłynęło 12 prac, z czego 10 otrzymało wyróżnienia. Prace można oglądać na stronie organizatora akcji: https://szkolneprzygodyslodziakow.pl. Wszystkie klasy młodsze zostały zaproszone do biblioteki, gdzie podczas Dnia Głośnego Czytania otrzymały albumy do zbierania naklejek. I tu zaczęło się wielkie czytanie.

Prawie 60 dzieci z klas I-III oddało wypełnione po brzegi słodziakowymi naklejkami albumy. Niestety – słodziaków było tylko 6, z czego jeden otrzymała uczennica klasy 1b- Wiktoria Wilk za  zwycięstwo w Szkolnym Konkursie Plastycznym. Losowanie Słodziaków odbyło się 30 listopada, a poprzedzone zostało wręczeniem przez panią dyrektor Beatę Zemłę i panią wicedyrektor Olgę Kozłowską-Żołędziewską wyróżnień w w/w  konkursie ogólnopolskim. Dziesięcioro uczniów potrzymało poduszki Rysia ufundowane przez organizatora akcji Jeronimo Martins Polska Spółka Akcyjna. Gratuluję nagrodzonym uczniom oraz szczęśliwcom, którzy wylosowali Słodziaki. Dziękuję za włączenie się w akcję słodziakowego czytania Dzieciom, Rodzicom i Wychowawcom. Autorce zdjęć- pani Kindze Skrzypczak -również bardzo dziękuję.

Marta Kaliszuk-nauczyciel bibliotekarz