Ukończono budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 33 im. Marii Kownackiej przy ul. Goszczyńskiego 9/11

Boisko o wymiarach 24 × 44 metry posiada sztuczną nawierzchnię poliuretanową EPDM. Postawiono piłkochwyty i ogrodzenie o wysokości 8 metrów. Powstał również chodnik z kostki brukowej wzdłuż boiska oraz budynku szkolnego ze schodami i czterema masztami oświetleniowymi. W trakcie prac przebudowano skarpę oraz przeniesiono plac zabaw z rozebranej skarpy. Boisko wyposażone zostało w bramki, siatki i kosze. Sztuczna płyta posłuży jako – dwa boiska do koszykówki, dwa boiska do siatkówki, boisko do tenisa ziemnego i boisko do piłki ręcznej. Wykonawcą inwestycji była firma Bellsport z Bytomia. Nowy obiekt kosztował około 570 tysięcy złotych.

Dzięki intensywnym pracom przez kilka lat Gmina Miasto Częstochowa wybudowała 50 podobnych boisk przy szkołach.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content