Boisko o wymiarach 24 × 44 metry posiada sztuczną nawierzchnię poliuretanową EPDM. Postawiono piłkochwyty i ogrodzenie o wysokości 8 metrów. Powstał również chodnik z kostki brukowej wzdłuż boiska oraz budynku szkolnego ze schodami i czterema masztami oświetleniowymi. W trakcie prac przebudowano skarpę oraz przeniesiono plac zabaw z rozebranej skarpy. Boisko wyposażone zostało w bramki, siatki i kosze. Sztuczna płyta posłuży jako – dwa boiska do koszykówki, dwa boiska do siatkówki, boisko do tenisa ziemnego i boisko do piłki ręcznej. Wykonawcą inwestycji była firma Bellsport z Bytomia. Nowy obiekt kosztował około 570 tysięcy złotych.

Dzięki intensywnym pracom przez kilka lat Gmina Miasto Częstochowa wybudowała 50 podobnych boisk przy szkołach.