Święty Mikołaj dla Kresów

12 listopada 2019r. odbył się kolejny finał akcji charytatywnej „Święty Mikołaj dla Kresów”. Głównymi organizatorami byli : Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” oraz ksiądz Ryszard Umański. Tegoroczna akcja obejmuje pomoc materialną dla polskich dzieci mieszkających na Kresach Wschodnich. W tym roku nasza szkoła wzięła czynny udział w tej akcji. Wolontariusze – uczniowie klasy 8b Jan Ziętal, Kamil Będkowski oraz Maciej Rogoziński dzielnie przez trzy tygodnie kwestowali w naszej szkole do puszek. Darczyńcy okazali się bardzo hojni.
Wczoraj 12.11.2019r. zapełnione puszki wolontariusze pod opieką p. Elżbiety Barteckiej zapełnione puszki przekazali do siedziby Towarzystwa Patriotycznego „Kresy”.
To piękna akcja wprowadzająca w życie ideę pomocy, wsparcia i braterskiej przyjaźni względem innego człowieka. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom którzy przyczynili się do tej szczytnej akcji.

aut. E. Bartecka