|

Koncert pieśni patriotycznej Zaśpiewajmy dla Niepodległej

Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii – odzyskanie niepodległości w 1918 roku. W piątek, 08 listopada, w kościele NMP Zwycięskiej w Częstochowie, miało miejsce kolejne niezwykłe spotkanie przygotowane przez uczniów naszej szkoły – koncert pieśni patriotycznej „Zaśpiewajmy dla Niepodległej” . Jest to wyraz naszej pamięci o tych, którzy wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. A pieśń zawsze była – i jest nadal – manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej. Pomysłodawczynią spotkań jest p. Beata Zemła – dyrektor Szkoły nr 33, a współorganizatorem proboszcz parafii pod wezwaniem NMP Zwycięskiej ks. dr Zdzisław Wójcik. W tym wzruszającym koncercie wzięli udział: mieszkańcy osiedla, parafii, rodzice, uczniowie i nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły, a także przedstawiciele władz Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatury w Częstochowie. W tym roku nasi uczniowie przygotowali poetycki „Alfabet Niepodległej”, a szkolny chór pieśni patriotyczne i żołnierskie.

Uczestnicy koncertu włączyli się do wspólnego śpiewu m.in. takich pieśni jak: Rota, Legiony, Taki kraj. Było to niezwykły i wzruszający wieczór. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p.

E. Barteckiej, p. Ewy Duchnik Dywan, p. M. Marchewki i p. A. Roskosz

Galeria dostępna po kliknięciu w miniaturkę