Podsumowanie akcji „Kresy”

Podsumowanie akcji charytatywnej „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”17 lutego 2020 r. na Jasnej Górze miało miejsce uroczyste podsumowanie akcji charytatywnej „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”, w której udział brała nasza szkoła. Organizatorem zbiórki jest Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie z prezesem ks. Ryszardem Umańskim, proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy i Kuratorium Oświaty w Katowicach. W wydarzeniu uczestniczyła Pani Dyrektor Małgorzata Kaim i panie prof. Edyta Jankowska i Joanna Tatarczyk. Uroczystość rozpoczęto w Kaplicy Matki Bożej Mszą Świętą, podczas której homilię wygłosił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Następnie, w Auli Świętego Jana Pawła II, organizatorzy akcji złożyli podziękowania dyrektorom szkół,nauczycielom i uczniom za zaangażowanie się w pomoc Polakom mieszkającym poza granicami. Podczas uroczystości obecni byli: abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, Artur Warzocha Senator IX kadencji Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Alicja Janowska Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Uroczystość uświetniły występy Polskiego Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Bursztynki” z Wilna. Nasza szkoła za aktywne uczestnictwo otrzymała pamiątkowy dyplom.

aut. E. Bartecka