|

Oswoiłeś? Odpowiadasz!

Uczennice i Uczniowie klasy 4a odwiedzili Komendę Miejską Policji.Podczas prelekcji dowiedzieli się, że należy informować odpowiednie służby, jeśli zwierzętom dzieje się krzywda np. jeżeli pies jest trzymany na uwięzi krótszej niż 3 metry lub jest uwiązany dłużej niż 12 godzin na dobę. (Dla dzielnych czytelników filmik na końcu wpisu) Zgłaszane także powiny być przypadki kiedy psy ras agresywnych są wyprowadzane bez smyczy lub kagańca. Maks zaprezentował wszystkim zgromadzonym (!) postawę żółwika, chroniącą przed skutkami ataku agresywnego psa. Inną cenną informacją, która padła podczas spotkania, było znaczenie żółtej wstążeczki. Uczestnicy wiedzą już, że do takiego pieska nie powinno się podchodzić, ponieważ nie jest jeszcze gotowy na bliski kontakt z ludźmi. Największe emocje wzbudzały jednak Maltańczyk, Hawańczyk i miniaturowy pudelek. Zobaczcie sami