Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantami

Z okazji zbliżających się wakacji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Policjantami KMP w Częstochowie. Podczas prelekcji funkcjonariusze przypomnieli, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjanci zwrócili uwagę na możliwe zagrożenia w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz przestrzegali przed negatywnymi skutkami sięgania po różnego rodzaju używki. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, odpowiedzialności karnej nieletnich i przeciwdziałaniu przemocy.