|

Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

Kolejna edycja BIEGU SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ  za nami.  Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczcili  rocznicę powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego.  Organizatorami biegu była Komenda Hufca ZHP Częstochowa, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, Szkoła Podstawowa nr 52 oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Częstochowie.  Naszą  szkołę  reprezentowały  dwa   patrole, które po otrzymaniu zadań,  mapy  i kart patrolowych ruszyły na trasę  by zmierzyć się z zadaniami. W  skład pierwszego patrolu wchodzili uczniowie klasy 4b – Maja Raszewska, Antoni Florczyk, Tymon Morga, Filip Owczarek i Sasza Kavierin, a w skład drugiego patrolu uczniowie klas 5a i 5b- Agata Bodanka, Anna Szymczak, Jakub Szymczak, Antoni Trójczak i Filip Kusa. Trasa biegu prowadziła od Starego Rynku do Placu Pamięci Narodowej , gdzie odbyło się podsumowanie biegu oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem  Poległym w Obronie Ojczyzny 1939 –1945. 

aut. Nauczyciele wychowania fizycznego