Ostatnie wycieczki przed wakacjami

Chociaż niedługo wakacje, uczniowie klas młodszych nadal uczestniczą w szkolnych wycieczkach.

Klasa 3a 16 czerwca wzięła udział we wspaniałej wyprawie do Parku Korzonek.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć różne ciekawe zwierzęta, ale i rewelacyjnie bawić się na placu zabaw.

W ostatnim tygodniu szkoły uczniowie klasy 1a świętowali zwycięstwo z okazji wygranej  w Akcji zbierania nakrętek.  Zdobyli I miejsce w szkole (w sumie zebrali 134 ,5 kg nakrętek). 

Wygraną przeznaczyli na wycieczkę do Kręgielni w „Złotych Arkadach”, gdzie świetnie się bawili w kręgle i jedli pyszne pizze.

Pierwszoklasiści odbyli również dwie piesze wycieczki w ramach XIV edycji święta Szlaku Zabytków Techniki,

14.06  do Muzeum Historii Kolei – zwiedzając Szlak Zabytków Techniki oraz 16.06 wycieczkę do Częstochowskiego Muzeum Produkcji Zapałek, które w tym  dniu świętowało rocznicę 100 -lecia swojego powstania.

Jest to jedyna w Europie czynna fabryka zapałek, która produkowała  i sprzedawała na cały świat m.in. zapałki z popularnej serii Black Cat, jak również zapałki niestandardowe – grillowe, kominkowe i reklamowe.

Święto Szlaku Zabytków Techniki na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego. INDUSTRIADA to wydarzenie, które już od 14 lat łączy mieszkańców, doceniających przemysłowy charakter naszego regionu. Jest to porządna dawka wiedzy i dobra zabawa. Zapraszamy wszystkich do zwiedzania  bo warto – uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą.