Zdrowa Jura

2 grudnia uczniowie klasy 7a uczestniczyli w wycieczce po Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej pod patronatem Urzędu Miasta Częstochowy. Hasło przewodnie wyjazdu to – “Jura – nie tylko dla orłów”, w ramach którego realizowany był program profilaktyczno- zdrowotny mający na celu profilaktykę uzależnień i propagowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów poprzez turystykę i krajoznawstwo, przy jednoczesnym pogłębieniu ich wiedzy o historii i turystyczno-przyrodniczo atrakcjach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Uczniowie zapoznali się z historią miasta Olsztyn, a także wędrowali po szlakach Rezerwatu Parkowe śladami Zygmunta Krasińskiego w poszukiwaniu źródeł Wiercicy. W Złotym Potoku odwiedziliśmy także dworek, w którym przebywał poeta. Kolejnym etapem wycieczki był Leśniów w którym znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej; poznaliśmy ciekawą legendę związaną z jego powstaniem. Zwiedziliśmy również Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, gdzie nauczyliśmy się oddzielać ziarno od plew oraz mielić mąkę. Dowiedzieliśmy się jak dobrać drewno na odpowiednią beczkę. Serdecznie dziękujemy za możliwość poznania wielu ciekawych zakątków Jury Krakowsko- Częstochowskiej.

aut.K.Krauze

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content