83 rocznica Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2023 na Placu Katyńskim odbyły się uroczyste obchody 83 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Po odsłuchaniu hymnu państwowego w imieniu władz miasta głos zabrał zastępca prezydenta Bartłomiej Sabat oraz wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jolanta Urbańska. W obchodach wziął również udział Stanisław Gmitruk wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa. Pamięć ofiar Katynia uczczono minutą ciszy, odbyła się też ekumeniczna modlitwa oraz Apel Pamięci. Przedstawiciele władz miasta oraz inni goście złożyli kwiaty i znicze pod pamiątkową tablicą. Specjalnie na tą uroczystość młodzież ze SP nr.31 Orła Białego przygotowała część artystyczną. Na zakończenie zabrzmiał „Ostatni list-Katyń 1940” zaśpiewany przez ucznia V LO im Adama Mickiewicza, Jakuba Ślęzaka. Zgodnie z tradycją poczet sztandarowy naszej szkoły był również obecny na tak ważnej uroczystości. Godnie nas reprezentowali uczniowie klasy 8d : Ola Bielas, Dominika Chłąd oraz Konrad Parkitny i Antoni Rozwens pod opieką Pana Andrzeja Solskiego.

aut.A.Solski