83 rocznica Zsyłki na Sybir

W niedzielę 16.04 2023r. uczniowie naszej szkoły – Dominika Chłąd, Aleksandra Bielas, Konrad Parkitny i Antoni Rozwens wzięli udział w miejskich obchodach 83 Rocznicy Zsyłki na Sybir. W uroczystościach na Skwerze Zesłańców Sybiru uczestniczyły m.in. delegacje organizacji kombatanckich, przedstawiciele władz miasta, Sybiracy, nauczyciele i uczniowie częstochowskich szkół, harcerze oraz mieszkańcy miasta Częstochowy i okolic. Uroczystości rozpoczęto od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego następnie przemówienia okolicznościowe wygłosili Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy dr Ryszard Stefaniak oraz prezes Związku Sybiraków Zarządu Głównego w Częstochowie pan Grzegorz Lipowski. Włodarze miasta i przedstawiciele różnych organizacji złożyli kwiaty przed pamiątkowym obeliskiem. Dalsza część uroczystości odbyła się w kościele Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej przy ul. Juliusza Słowackiego w Częstochowie. Uroczystą mszę świętą w intencji Sybiraków poprzedziła część artystyczna w wykonaniu młodzieży z VII LO. im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie.

aut.A.Solski