Targi edukacyjne, jak informowano uczestników spotkania, zorganizowane będą dopiero po ogłoszeniu przez szkoły ponadpodstawowe warunków rekrutacji. Podczas tej wizyty na Politechnice uczennice klas ósmych  dowiedziały się jakie są wady i zalety pracy na prezentowanych stanowiskach. Prezentacja miała im uświadomić, że praca to długotrwale powtarzane te same czynności do których trzeba się odpowiednio przygotować i mieć do nich predyspozycje.

Dzięki rozmowom z uczniami szkół ponadpodstawowych uzyskały informacje o tym, które przedmioty podczas rekrutacji do szkoły są najważniejsze. Teraz tylko wystarczy dołożyć starań, by z tych przedmiotów mieć jak najlepsze oceny.

Zdaniem p. Ewy Muchy – zastępcy dyrektora Zespołu Poradni Centrum Edukacji Zawodowej w Częstochowie, była to okazja do zapoznania się z lokalnych rynkiem edukacyjnym oraz pracy.

plik audio na stronie Polskiego Radia Katowice