To proekologiczne święto zostało ustanowione po to, aby uświadomić nam wszystkim jak kruchy jest ekosystem Ziemi i jak łatwo go naruszyć, np. poprzez nadmierną eksploatację zasobów naturalnych. Na tą problematykę – dymy, spaliny, ścieki i góra śmieci co nas szpeci. – uwagę zwrócili uczniowie klasy 1-3 w przygotowanym, właśnie z okazji Święta Ziemi, programie ekologicznym. Uczniowie składali życzenia Matce Ziemi – Gai, były piosenki na jej święto, także plakaty z deklaracjami ochrony jej zasobów, piękne i pomysłowe, a w dodatku jak świetnie zaprezentowane przez Wykonawców! Dziękujemy uczniom klas 1-3 za wspaniałe występy i organizatorom wychowawcom uczniów klas młodszych, szczególnie p. Marzenie Łopacińskiej.

galeria otworzy się po kliknięciu miniaturki