Dzień Europejski w naszej szkole

W dniu 7 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski i piętnastą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uczniowie z klasy 4c, 5a i 5c przygotowali program artystyczny dzięki któremu poznaliśmy kulturę, tradycje i kuchnię państw Unii Europejskiej, a także taniec, piosenkę, potrawy regionalne i charakterystyczne stroje narodowe. Nasi młodsi uczniowie Karolina  z klasy 1b i Wiktor z klasy 2b pięknie recytowali wiersze Kto ty jesteś i Biel i czerwień. Mieliśmy także okazję obejrzeć fragment programu Europa da się lubić, podczas którego prowadząca Iga – uczennica klasy 5c rozmawiała z gośćmi z Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii. Zaproszeni goście przedstawili ciekawostki na temat swoich krajów. Wielu wzruszeń dostarczyły uczennice z klasy 5a –  Nicola i Karolina, które zaśpiewały znane przeboje w języku angielskim.
Na koniec, pani dyrektor Beata Zemła podziękowała uczniom, rodzicom za pomoc w przygotowaniach, oraz nauczycielom, którzy zorganizowali tegoroczną uroczystość: p. Grażynie Markowskiej, p. Beacie Putowskiej. Uroczysty apel przybliżył uczniom tematykę Unii Europejskiej, rozbudził zainteresowanie kulturą, sztuką i różnymi stylami życia mieszkańców Europy. Był to barwny dzień pełen wrażeń.

aut. B. Putowska

Galeria zdjęć pojawi się po kliknięciu w miniaturkę