Miejskie obchody rocznicy zsyłki na Sybir

W niedzielę 14 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły w składzie – Ewa Wosik, Weronika Mierczarek, Wiktor Jabłoński oraz Łukasz Drobniak pod opieką mgr Andrzeja Solskiego wzięli udział w miejskich obchodach 84. rocznicy zsyłki na Sybir. W uroczystościach na Skwerze Zesłańców Sybiru uczestniczyły m.in delegacje organizacji kombatanckich, przedstawiciele władz miasta, Sybiracy, nauczyciele i uczniowie częstochowskich szkół, Harcerze oraz mieszkańcy miasta Częstochowy i okolic. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, następnie przemówienia okolicznościowe wygłosili Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz prezes Związku Sybiraków Zarządu Głównego w Częstochowie pan Grzegorz Lipowski. Po wystąpieniach przedstawiciele różnych organizacji złożyli kwiaty przed pamiątkowym obeliskiem. W dalszej części uroczystości wszyscy przeszli do kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej gdzie odprawiono mszę św. w intencji Sybiraków.

aut.A.Solski