Rocznica Zbrodni Katyńskiej

W dniu 12 kwietnia 2024r. wzięliśmy udział w wyjątkowej i ważnej lekcji historii. Na placu Katyńskim przy „Dębach Pamięci”, odbyła się uroczystość upamiętniająca 84. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, służb państwowych, organizacji pozarządowych oraz szkół i organizacji kombatanckich. Zbrodnia Katyńska jest jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polaków. W miejskich obchodach tej rocznicy wzięła udział młodzież szkolna, Harcerze, Kadeci, Drużyny Strzeleckie oraz poczty sztandarowe związków kombatanckich i częstochowskich szkół. Delegacje złożyły kwiaty przed tablicą memorialną na placu Katyńskim oraz zapaliły znicze przy „Dębach Pamięci”. Uczczono minutą ciszy pamięć ofiar Katynia, odbyła się również ekumeniczna modlitwa. Część artystyczną przygotowała Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego i Zespół Szkół Technicznych. Na koniec uroczystości przedstawiciele Fundacji Latarnia rozdawali zebranym „Guziki Katyńskie”. Szkołę Podstawową nr 33 im. Marii Kownackiej reprezentowali uczniowie klas siódmych w składzie: Ewa Wosik, Wiktoria Stanierowska, Weronika Mielczarek, Łukasz Drobniak oraz Wiktor Jabłoński pod opieką mgr Andrzeja Solskiego.

aut.A.Solski