Udział w miejskich uroczystościach Święta Niepodległości

W miniony piątek 11.11 uczniowie naszej szkoły – Dominika Chłąd, Emilia Zgrzebna i Konrad Parkitny- wzięli udział w miejskich obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniami wchodzącymi w skład pocztu sztandarowego opiekował się p. Bartłomiej Olszewski. Wraz z innymi uczestnikami marszu przeszliśmy tego dnia drogą spod pasażu bp. Bareły (znajdującego się przy błoniach jasnogórskich) na plac dr Biegańskiego, gdzie miało miejsce uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, Apel Pamięci, ślubowanie Kadetów oraz uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego. Uroczystość zakończył wspaniały koncert pieśni patriotycznych.

aut. B.Olszewski

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content