Klasy drugie poznają pocztę od podszewki

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klas 2a i 2b pod opieką wychowawców odwiedzili Urząd Pocztowy przy ul. Śląskiej. Na drugoklasistów czekał szereg niespodzianek! Zapoznali się z instytucją poczty, pracą listonosza i obowiązkami innych osób pracujących na poczcie. Uczniowie dowiedzieli się, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami Poczty Polskiej i jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Dzieci poznały drogę listu, przesyłki i paczki od nadawcy do adresata oraz wzbogaciły swój słownik o nowe wyrazy i zwroty. Przeprowadziły też wywiad z listonoszem. Na koniec uczniowie dowiedzieli się, że poczta to także bank: wpłaty i wypłaty pieniędzy, kantor wymiany walut, dostarczanie emerytur i rent i otrzymali mnóstwo upominków – akcesoriów pocztowych!

Serdecznie dziękujemy pracownikom Urzędu Pocztowego przy ul. Śląskiej za poświęcenie nam swojego cennego czasu i gościnność!!!

aut. Z.Kamińska

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content