Festiwal internetowy „Pokój dla Planety. Planeta pokoju”

Uczestniczymy w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Ekologiczna Szkoła” i włączamy się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG).

Tydzień Edukacji Globalnej plakat

Kilka słów o TEG

Jest to święto ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się od 1999 roku z inicjatywy Centrum Północ-Południe przy Radzie Europy.

Udział w TEG to możliwość włączenia się do globalnej akcji i wspólnego zmieniania świata na lepszy! To święto wszystkich, którym bliskie jest działanie na rzecz globalnych wyzwań, a także możliwość budowania wspólnoty i pokazania swojego zaangażowania.

Festiwal internetowy „Pokój dla planety. Planeta pokoju”

Co o festiwalu piszą Organizatorzy?

  • Zasadnicza część festiwalu będzie trwała trzy dni, od 14 do 16 listopada (wtorek-czwartek).
  • W trakcie festiwalu zarówno uczennice i uczniowie, jak i nauczyciele i nauczycielki będą mieć okazję uczestniczyć w webinariach dotyczących globalnych wyzwań.
  • Młodzież stworzy zespoły szkolne i wykona zadania w ramach gry korytarzowej, działając na terenie swojej szkoły. Rezultaty swoich działań zaprezentuje w internecie, na platformie festiwalowej.
  • Uczestnicy będą mieli okazję, by zastanowić się, jaki jest związek konfliktów z planetą i jak poprzez drobne działania w szkole przyczyniać się do tego, żeby Ziemia stała się planetą pokoju. Wzięte zostaną pod lupę takie zagadnienia jak zmiana klimatu, migracje, nasze kontakty z naturą, czy dbanie ovróżnorodność biologiczną, a do tego będzie ćwiczone krytyczne myślenie.
    Jak mówić o konfliktach? Jak radzić sobie z nimi, żeby działać, a jednocześnie zachować wewnętrzny (s)pokój? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas tegorocznego festiwalu. Jego celem jest podjęcie tematów planety i pokoju oraz włączenie młodzieży do aktywności odpowiadających na globalne wyzwania.
harmonogram festiwalu infografika
nazwa festiwalu

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content