Festiwal internetowy „Pokój dla Planety. Planeta pokoju”

Uczestniczymy w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Ekologiczna Szkoła” i włączamy się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG).

Tydzień Edukacji Globalnej plakat

Kilka słów o TEG

Jest to święto ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się od 1999 roku z inicjatywy Centrum Północ-Południe przy Radzie Europy.

Udział w TEG to możliwość włączenia się do globalnej akcji i wspólnego zmieniania świata na lepszy! To święto wszystkich, którym bliskie jest działanie na rzecz globalnych wyzwań, a także możliwość budowania wspólnoty i pokazania swojego zaangażowania.

Festiwal internetowy „Pokój dla planety. Planeta pokoju”

Co o festiwalu piszą Organizatorzy?

• Zasadnicza część festiwalu będzie trwała trzy dni, od 14 do 16 listopada (wtorek-czwartek).
  • W trakcie festiwalu zarówno uczennice i uczniowie, jak i nauczyciele i nauczycielki będą mieć okazję uczestniczyć w webinariach dotyczących globalnych wyzwań.
  • Młodzież stworzy zespoły szkolne i wykona zadania w ramach gry korytarzowej, działając na terenie swojej szkoły. Rezultaty swoich działań zaprezentuje w internecie, na platformie festiwalowej.
  • Uczestnicy będą mieli okazję, by zastanowić się, jaki jest związek konfliktów z planetą i jak poprzez drobne działania w szkole przyczyniać się do tego, żeby Ziemia stała się planetą pokoju. Wzięte zostaną pod lupę takie zagadnienia jak zmiana klimatu, migracje, nasze kontakty z naturą, czy dbanie ovróżnorodność biologiczną, a do tego będzie ćwiczone krytyczne myślenie.
    Jak mówić o konfliktach? Jak radzić sobie z nimi, żeby działać, a jednocześnie zachować wewnętrzny (s)pokój? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas tegorocznego festiwalu. Jego celem jest podjęcie tematów planety i pokoju oraz włączenie młodzieży do aktywności odpowiadających na globalne wyzwania.
harmonogram festiwalu infografika
nazwa festiwalu