Odmierzanie ziarnem kakaowca

Zbliżają się święta, a my odmierzamy czas przy pomocy kakao. Było już klasyczne na mleku krowim, było też przygotowane na mleku kokosowym. Dziś podobno dzień pierników i kakao, więc można było wybrać, która baza bardziej pijącemu odpowiada.
Uczestniczymy w programie „Dieta przyjazna planecie”, stąd pomysł na serwowanie kakao przygotowanego na różnych mlekach roślinnych. Kolejne – czekoladowe mleko ryżowe będzie się starało podbić serca pijących już we czwartek.
Dodatkowo kakao do własnego bidonu kosztuje mniej niż takie w szklance. Spółdzielnia Uczniowska PTAKU uczestniczy bowiem niezmiennie w akcji Polskiego Stowarzyszenia ZERO WASTE, która jest zatytułowana „z własnym kubkiem”, a u nas z własnym bidonem. Mniejsza cena kakao do własnego opakowania wynika z tego, że nie trzeba zużywać prądu w sklepiku do wyparzania naczyń po myciu.

filiżanki z kakao i pierniczek
z piernikiem na talerzyku kakao kokosowe, po prawej kakao przygotowane na mleku krowim
dieta przyjazna planecie

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content