Nauczyciele poznają Kresy

W dniach 6-8 października 2023r. nauczyciele z naszej szkoły, p. Magdalena Kurleto i p. Małgorzata Zagórska brały udział w warsztatach edukacyjnych w Wilnie pt. „Poznaj Kresy”. Celem projektu była popularyzacja dawnych Kresów Wschodnich. Do Wilna przyjechali nauczyciele, przedstawiciele szkół oraz członkowie stowarzyszenia Piłsudczyków w Częstochowie, którzy w ramach projektu odwiedzili polskie szkoły na Litwie oraz uczcili miejsca szczególnie ważne dla Polaków i Kresowian tj. Cmentarz na Rossie. Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić Troki, Stare Miasto w Wilnie i zobaczyć kaplicę Ostrobramską. Udział w szkoleniu pozostawił wspaniałe wrażenia, ponieważ dla niektórych uczestników była to pierwsza wizyta na Litwie.
Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z tego wydarzenia

Akcja Poznaj Kresy

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content