|

Bieg Orląt 2023

W środę 4 października na terenie naszej szkoły nasi uczniowie kolejny raz uczestniczyli w Biegu Orląt, biegu który odbył się na pamiątkę walk jakie toczyły się w okresie listopad 1918 – maj 1919 w obronie polskiego Lwowa. Bieg poprzedziło spotkanie uczniów klas III z nauczycielem historii panią Agnieszką Surlej, która przybliżyła wszystkim historię dzieci i młodzieży broniących w 1918 roku z bronią w ręku polskiego Lwowa. Uczniowie klas III oddali cześć i pamięć bohaterskim nastolatkom oraz tym wszystkim, którzy bronili Lwowa.

Wyniki biegu:

Kategoria dziewcząt-

I miejsce – Marta Kamińska

II miejsce – Julia Klekot

III miejsce – Lena Jagielska

Kategoria chłopców-

I miejsce – Franciszek Mazur

II miejsce – Krzysztof Jurek

III miejsce – Gustaw Zgrzebny

aut. A.Garbaciak