Igrzyska zdrowia-udział uczniów klasy Ia

W dniu 07.02 2023 r. uczniowie klasy I a wraz Dyrekcją p. Beatą Zemłą i opiekunami p. Anetą Kluźniak-Buchaniec i p. Sandrą Wójcik  wzięli udział w Igrzyskach Zdrowia, które miały miejsce w Hali Sportowej w Częstochowie przy ul. Żużlowej 4. Igrzyska Zdrowia inaugurują działania zaplanowane na rok szkolny 2022/23 w zakresie popularyzacji i upowszechniania form aktywności ruchowej oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży częstochowskich szkół i placówek oświatowych.

            Jak na prawdziwe igrzyska przystało imprezę rozpoczęła defilada szkół biorących w niej udział na czele z chorążymi, niosącymi transparent z nazwą szkoły. Następnie Wiceprezydent Ryszard Stefaniak dokonał uroczystego otwarcia i zapalił znicz olimpijski. Wszyscy uczestnicy przystąpili do wspólnej rozgrzewki w rytmie Zumbie Kids po której, pod opieką animatora, każda szkoła przeszła na przygotowane stacje i rozpoczęły się Igrzyska Zdrowia w strefach. Uczniowie pod okiem trenerów/instruktorów/sportowców z lokalnych klubów próbowali swoich sił i brali udział w różnych dyscyplinach sportowych – speedrowerowej, badmintona, tenisa ziemnego, piłki nożnej, siatkówki, taekwondo, koszykówki, unihokeja, rugby. Podczas imprezy uczniowie odwiedzili również strefę zdrowego żywienia w której zjedli zdrowy posiłek, napili się i obejrzeli film edukacyjny , strefę odpoczynku oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o sporcie w którym zdobyli nagrodę. Każdy uczeń otrzymał Certyfikat uczestnictwa w Igrzyskach Zdrowia. Igrzyska dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń . Poznali w jednym miejscu i czasie kilka dyscyplin sportowych, a przede wszystkim bardzo dobrze się bawili łącząc aktywność fizyczną z wiedzą.

aut.A.Kluźniak-Buchaniec

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content