Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

9 listopada 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej, który od kilku lat jest naszą szkolną tradycją związaną z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Głównym celem festiwalu było upamiętnienie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestników konkursu powitali uczniowie klas drugich, którzy pięknie zainscenizowali pieśń „Przybyli ułani pod okienko”. Następnie wykonawcy z klas IV – VIII przypomnieli piękne melodie i teksty opowiadające o bohaterskich czynach i często tragicznych losach polskich powstańców i żołnierzy. Konkurs nie tylko rozbudził muzyczną aktywność dzieci i młodzieży, ale okazał się sposobem na upowszechnianie piosenek i pieśni związanych z dziejami narodu polskiego.

Jury w składzie: pani dyrektor Beata Zemła, pani Marta Kaliszuk oraz pani Katarzyna Niedzielska wyłoniło zwycięzców:

I miejsce klasa 6a – pieśń „Wojenko, wojenko”

ex aequo I miejsce klasa 5a – pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”

II miejsce klasa 4a – pieśń „My, Pierwsza Brygada”

III miejsce klasa 8a – pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: Ewa Duchnik – Dywan , Magdalena Matczak