15 września obchodziliśmy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia uczniowie klas młodszych (i nie tylko), tworzyli prace plastyczne, których motywem przewodnim była kropka. Święto ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości i odwagi w pokonywaniu trudności.  W 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.