Uczniowie klasy 6b Nadia Czaplicka, Weronika Mielczarek, Antoni Dzionek, Łukasz Drobniak, Wiktor Jabłoński i Mikołaj Szein pod opieka p. Agnieszki Garbaciak uczestniczyli w rajdzie rowerowo – historycznym „Śladami walk o niepodległość w XIX wieku„. Rajd odbył się w ramach projektu „Napoleońska Częstochowa” a organizatorami był Wydział Edukacji Urzędu Miasta, Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II i Zespół Szkół im Jana Kochanowskiego.

Start rajdu miał miejsce na Placu Daszyńskiego, następnie odwiedzaliśmy Muzeum Częstochowskie, kościół św. Barbary, Sanktuarium Jasnogórskie, cmentarz Rocha i zakończyliśmy w Parku Lisiniec. Dla naszych uczniów był to czas poszerzenia swojej historycznej wiedzy jak również umiejętności jazdy na rowerze. Na mecie czekały na wszystkich niespodzianki w formie gadżetów rowerowych i pysznego poczęstunku.

aut. A.Garbaciak

Skip to content