Obchody Dnia Autyzmu zaczęliśmy w naszej szkole już 31 kwietnia. Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest bowiem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W naszej szkole obchody zainicjowali najmłodsi uczniowie, którzy wraz z wicedyrektor szkoły p.Justyną Bartosik oraz wychowawcami przeszli uliczkami dzielnicy. Uczniowie klasy 8b pod czujnym okiem wychowawczyni p. Małgorzaty Zagórskiej wykonali plakat informacyjny dotyczący autyzmu. Koordynatorami akcji były panie -pedagog Katarzyna Krzypkowska oraz wychowawczyni klasy 2b p.Emilia Ciosek-Szczęsna.

aut.E.Ciosek-Szczęsna