Sukcesy w konkursie powiatowym

Uczniowie naszej szkoły brali udział w II Powiatowym Konkursie historycznym „Śladami Marszałka Piłsudskiego w mojej okolicy”. Z tej okazji w dniu 5 grudnia uczestniczyli w obchodach 155. rocznicy urodzin Marszałka zorganizowanej przez Związek Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej. Pod pomnikiem Marszałka Pan Prezydent R. Stefaniak, Naczelnik Wydziału Edukacji pan R. Piotrowski i przedstawiciele Piłsudczyków i Dyrektorzy Szkół  złożyli kwiaty, a następnie w Ratuszu wzięto udział w uroczystym podsumowaniu konkursu. Wszyscy uczestnicy: Maja Raszewska, Kornelia Wierzchowska i Kacper Tomaszewski otrzymali symboliczne upominki oraz dyplomy. Natomiast ostatecznie nasza uczennica klasy 3b Maja Raszewska zajęła II miejsce w kategorii „Portret Marszałka Józefa Piłsudskiego na tle częstochowskiego zabytku.” Serdecznie gratulujemy!!!

aut. J.Bartosik