Uczniowie klasy 6a uczestniczyli dziś w lekcji języka polskiego, na którą przybyli niezwykli goście – prosto z kart książki J.R.R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem. Z samego rana w sali nr 18 pojawili się hobbici, czarodzieje, elfy, krasnoludy i gobliny. Był to efekt projektu realizowanego w związku z omawianą lekturą. Zadanie uczniów polegało na zebraniu informacji o bohaterach utworu i reprezentowanych przez nich nacjach. Ponadto uczniowie przygotowali kostiumy i rekwizyty, umożliwiające im wcielenie się w rolę wybranych postaci ze świata wykreowanego przez pisarza. W trakcie lekcji „fantastyczne istoty” opowiadały o sobie oraz swoich wrogach i przyjaciołach z innych ras. Tym samym udało się połączyć naukę z zabawą, a uczniowie z pewnością poczynili pierwszy krok na drodze do bycia ekspertem od światów fantasy.

aut. I. Będkowska

kliknij żeby zobaczyć to wszystko