Nietypowa lekcja języka polskiego

Uczniowie klasy 6a uczestniczyli dziś w lekcji języka polskiego, na którą przybyli niezwykli goście – prosto z kart książki J.R.R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem. Z samego rana w sali nr 18 pojawili się hobbici, czarodzieje, elfy, krasnoludy i gobliny. Był to efekt projektu realizowanego w związku z omawianą lekturą. Zadanie uczniów polegało na zebraniu informacji o bohaterach utworu i reprezentowanych przez nich nacjach. Ponadto uczniowie przygotowali kostiumy i rekwizyty, umożliwiające im wcielenie się w rolę wybranych postaci ze świata wykreowanego przez pisarza. W trakcie lekcji „fantastyczne istoty” opowiadały o sobie oraz swoich wrogach i przyjaciołach z innych ras. Tym samym udało się połączyć naukę z zabawą, a uczniowie z pewnością poczynili pierwszy krok na drodze do bycia ekspertem od światów fantasy.

aut. I. Będkowska

kliknij żeby zobaczyć to wszystko

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content