Listopad

Miesiąc Listopad okazał się być miesiącem bardzo pracowity dla uczniów klas 2b. Nasi uczniowie dzielnie reprezentowali nasza szkołę w konkursach recytatorskich, muzycznych i artystycznych. Na III Międzyszkolnym Konkursie Piosenki „Jesień w piosence” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Częstochowie wyróżnienie zdobyły uczennice Patrycja Pytluk i Wiktoria Wilk. 14 listopada w dwóch różnych konkursach rękawice w recytowaniu podnieśli Filip Bajdor, który w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Nigdy więcej wojny” gdzie organizatorem były Katolickie Szkoły Specjalne SPSK im. św. Antoniego z Padwy w Częstochowie zdobył I miejsce oraz Wiktoria Wilk, która stanęła na podium z III miejscem w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „A to Polska właśnie” gdzie gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 15 w  Częstochowie.

Kolejne dni to kolejne wyzwania. Tym razem 21.11.2019 r. podczas Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Piękna nasza Polska Cała” uczeń klasy 2b Szymon Małolepszy zdobył wyróżnienie. Nie tylko słowem i piosenką żyje nasza klasa. Mamy również świetnie uzdolnionych uczniów pod względem plastycznym czego przykładem są Maja Pokorniecka zdobywczyni I miejsca i Filip Bajdor zdobywca II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Jesienne Kompozycje”. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i czekamy na więcej.

aut. E. Ciosek-Szczęsna