W czwartek, 30 maja, za sprawą uczniów klas piątych „przenieśliśmy się” do starożytnej Grecji. Przez ostatnie trzy miesiące uczniowie, pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego p. Iwony Będkowskiej oraz nauczyciela historii p. Anny Roskosz, pracowali w grupach metodą projektu, przygotowując prezentację wybranego przez siebie mitu. Oprócz świetnej gry aktorskiej, uczniowie klas V wykazali się wiedzą, kreatywnością i poczuciem estetyki, przygotowując stroje, rekwizyty i scenografię do prezentacji szkolnej. Zebrani na widowni uczniowie i nauczyciele oddali swoje głosy na najciekawszą, według nich, prezentację mitów greckich.

A oto wyniki głosowania
I miejsce – grupa z kl. Vc – mit „Dedal i Ikar”
II miejsce – grupa z kl. Va – mit „ Demeter i Kora” oraz grupa z kl. V c – mit „ Orfeusz i Eurydyka”
III – miejsce grupa z kl. Va – mit „ Orfeusz i Eurydyka”.
Wszystkim uczniom klasy V i ich rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy.

Koordynatorzy projektu: Iwona Będkowska, Anna Roskosz

obejrzyj galerię zdjęć – kliknij w miniaturkę

Skip to content