Egzaminy ósmoklasistów przeniesiono na dni 16-18 czerwca – przekazał w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Szef MEN dodał, że szkoły pozostaną zamknięte do 24 maja.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 16-18 czerwca. Termin dla uczniów, którzy nie będą mogli przystąpić do nich w czerwcu przeprowadzony będzie w dniach 7-9 lipca.

Kiedy wyniki egzaminów ósmoklasisty?

Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Częściowe odmrożenie sportu powszechnego ma nastąpić 4 maja 2020 r. Od tej daty będzie można korzystać z obiektów takich jak boiska szkolne, orliki, tory wrotkarskie i rolkarskie, czy też stadniny koni. Jednocześnie będzie mogło przebywać na nich maksymalnie 6 osób.