Bieg orlików

W dniu 15 czerwca w Parku Staszica odbyła się pierwsza edycja Biegu Orlika. Impreza zorganizowana została przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz przez Szkołę Podstawową nr 14 w Częstochowie. Jej celem było uczczenie pamięci poległych dzieci w bohaterskiej obronie Lwowa w 1918r. W bitwie tej zginęło 1421 dzieci, najmłodsze z nich miało dziewięć lat. Dlatego w biegu braly udział tylko dzieci dziewięcioletnie na dystansie 1421m.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
Nagrody wręczane były m.in. przez senatora Andrzeja Szewińskiego, przeora Jasnej Gory, komendanta policji, straży miejskiej, a także przybyłych sportowców.
Nasza szkoła reprezentowana była przez Zuzannę Gradoń, Aleksandrę Bielas, Oskara Wróbla, Dominika Mroza – uczniów klasy 3d.

aut. M. Zagórska

Nasi Uczniowie umieją pływać doskonale

I miejsce w szkolnej sztafecie Powszechnej Nauki Pływania dla Szkoły Podstawowej nr 33 im. Marii Kownackiej w Częstochowie wywalczyli nasi Pływacy: Adam Hejduk, Zuzia Olejarz, Kinga Biernacka, Wojtek Duczkowski, Zuzia Gradoń, Franek Czaja, Miłosz Kopczyński, Kordian Kowalczyk, Lilja Bykovec. Gratulujemy i jesteśmy dumni z Waszych zwycięstw.

trójbój LA

W czwartek 30.05.2018 nasi najmłodsi lekkoatleci rocznik 2007 i młodsi brali udział w trójboju lekkoatletycznym. Każdy z zawodników rywalizował w trzech konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową, i bieg na dystansie 600m. Była to dla naszej reprezentacji kolejna próba zdobywania doświadczeń lekkoatletycznych. Najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach zdobyli :
Wśród dziewcząt 60m – Zuzanna Gradoń 10.63
Wśród chłopców 60m – Miłosz Wiśniewski 9.98
rzut piłeczką palantową – Maja Gradoń 23m
rzut piłeczką palantową – Miłosz Wiśniewski – 31m
600m – Zuzanna Gradoń – 2,10.46
600m – Maciej Sowiński – 2,20.30
Gratulujemy nauczyciele wychowania fizycznego

zawody LA

Dnia 10.05.2018r. uczniowie naszej szkoły zdobywali kolejne doświadczenia lekkoatletyczne reprezentując szkołę w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych rocznik 2002- 2004 w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywały się na stadionie lekkoatletycznym CKS Budowlani.

Wyniki:
Mateusz Dawiskiba 60m – 13.44
Kacper Piotrowski 60m – 14.46
Marek Chruściel 300m – 40.37
Cyprian Ligorowski 1000m – 3:17.93
Mateusz Lasoń skok w dal – 4.37
Łukasz Postawa skok w dal – 4.20
Wessam Alborihi pchnięcie kulą – 6.96
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

kolejny lekkoatletyczny czwartek

Dnia 26.04.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnym „Czwartku lekkoatletycznym”.
Rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych w dwóch kategoriach wiekowych, młodszej do klasy 6 i starszej klasy 7 i 2-3 Gimnazjum. Miejsca na podium wywalczyli:
Zuzanna Gradoń II miejsce na dystansie 600m – grupa młodsza
Cyprian Ligorowski II miejsce na dystansie 1000m – grupa starsza
Maja Gradoń uczennica klasy pierwszej była najmłodszą zawodniczką zawodów, biegała na dystansie 600m.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

zawody lekkoatletyczne

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach lekkoatletycznych na stadionie CKS Budowlani, zdobywając czołowe miejsca.
Na podium stanęli:

  • II miejsce – Mateusz Dawiskiba 60m
  • II miejsce – Marek Chruściel 300m
  • III miejsce – Bartłomiej Ziębiński 300m
  • I miejsce – Cyprian Ligorowski 600m

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasza drużyna wicemistrzem Czestochowy szkół podstawowych

Podczas Halowych Zawodów Lekkoatletycznych, które odbyły się 22 marca w hali sportowej IV LO im. H. Sienkiewicza, drużyna naszej szkoły w składzie Mateusz Dawiskiba, Marek Chruściel, Cyprian Ligorowski, Bartłomiej Ziębiński, Aleksander Domagała, Szymon Kleszczewski, Kamil Kaliszuk i Kacper Niedzielski wywalczyła drużynowe Wicemistrzostwo Częstochowy Szkół Podstawowych.

W punktacji indywidualnej:
I miejsce Mateusz Dawiskiba – 60m,
I miejsce Marek Chruściel – 600m,
III miejsce Cyprian Ligorowski – 600m,
I miejsce w sztafecie 4×100m Mateusz Dawiskiba, Cyprian Ligorowski, Bartłomiej Ziębiński, Marek Chruściel
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mecz towarzyski

Dnia 9.11.2017r. reprezentacja naszej szkoły, pod opieką nauczyciela p. Jarosława Garbaciaka, w składzie Marek Chruściel, Cyprian Ligorowski, Bartłomiej Ziębiński, Fabian Cieślik, Kacper Piotrowski, rozegrała towarzyski mecz piłki nożnej halowej z reprezentacją Szkoły Podstawowej im. Jana de la Salle. Mecz ten przyniósł naszej drużynie wiele radości i wiary w swoje możliwości, ponieważ zakończył się naszym zwycięstwem z dwucyfrowym wynikiem.

 

Skip to content