2017/18 wydarzenia szkolne

Konkurs „Do Hymnu”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych Do Hymnu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa.

W związku z ogromnym sukcesem frekwencyjnym – zgłoszonych ponad 600 szkół z całej Polski, utworzono dwie edycje konkursu. Nasza szkoła zakwalifikowała się do drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu.

aut. E. Bartecka

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej


Prezentacja "Do Hymnu" from aka on Vimeo.

 

Relacja z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018

 

 

Rzeczpospoczyta!

W nocy z piątku 8 czerwca na sobotę 9 czerwca przeżyliśmy naszą Pierwszą Szkolną Noc Bibliotek. Była to już dziewiąta odsłona Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, wzięło w niej udział prawie 1900 placówek różnego typu: od szkolnych po publiczne. W tym roku hasło nawiązywało do 100-lecia odzyskania niepodległości i brzmiało: RZECZPOSPOCZYTA!

22 uczniów z klas IV-VII od godz. 19 do 10 rano czytało, szukało skarbu i rozwiązywało zadania związane z odzyskaniem niepodległości. Oprócz tego uczniowie przygotowali sobie kolację, piekli ciasta, a rankiem zjedli smaczne śniadanie na trawie. Wszyscy świetnie się bawili, może wracali do domu trochę niewyspani, ale przy wyjściu „zaklepywali” sobie miejsce na kolejną, przyszłoroczną noc w wyremontowanej już bibliotece.

 

Ogólnopolskie dyktando szkolne

W maju uczniowie klas 4 – 7 po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym, przeprowadzonym przez nauczycieli języka polskiego – p. Iwonę Będkowską oraz p. Ewę Duchnik – Dywan. Dziś otrzymaliśmy wyniki konkursu, na które czekaliśmy z niecierpliwością. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie uzyskali dyplomy laureatów i wysokie lokaty nagradzane dyplomami uznania. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gratulacje.

Pokaz filmów

Dla tych wszystkich, którzy nie widzieli pokazu filmów podczas rodzinnego festynu.

Królik-Oskar dla najlepszego filmu animowanego

W kategorii filmu akcji nagrodzono

Kategoria najlepszego filmu obcojęzycznego –

Za całokształt twórczości

 

 

Festyn Rodzinny

W dniu 25.05.2018r. w naszej szkole odbył się festyn rodzinny, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Częstochowy – p. Krzysztof Matyjaszczyk i zaszczycił nas swoja obecnością. To uwieńczenie całorocznej pracy naszej szkoły, promocja bezpiecznego wypoczynku dla całej rodziny, to czas zabawy i obchodów pięknych dni: Dnia Matki, Dnia Dziecka. W organizację festynu bardzo zaangażowali się nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły i nasi niezawodni rodzice. Uczniowie prezentowali swoje talenty, umiejętności, pasje przed szeroką publicznością. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim, którzy wspierali i wspierają naszą szkołę – Rodzicom, Przewodniczącej Radzie Rodziców – p. Marzenie Cudak, Przewodniczącemu Rady Dzielnicy – p. Łukaszowi Raniewiczowi, Stowarzyszeniom Częstokocham, Aktywna Częstochowa, świetlicy środowiskowej Radosny Dom. To wielka radość i przywilej mieć takie osoby. Przyjmijcie Państwo podziękowania od całej społeczności szkolnej za dobrą wolę i niech nasza szkoła przynosi korzyści uczniom, rodzicom, miastu Częstochowa.

 

Festiwal Talentów

Dziś (25.05) po raz piąty w naszej szkole odbył się Festiwal Talentów. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, bowiem swój udział zgłosiło ponad 30 uczestników. Na scenie utalentowani młodzi ludzie śpiewali, tańczyli, grali, recytowali, pojawił się także człowiek – guma.
Każdy zaprezentował się fantastycznie. Ktoś jednak musiał wygrać! Laureatów przeglądu szkolnych talentów wyłoniło jury w składzie: p. dyrektor Beata Zemła, p. Iwona Będkowska i p. Agnieszka Bonarska.
Klasy I-III
I miejsce – Hubert Kukuła – recytacja wiersza Jana Brzechwy Koziołeczek
II miejsce – Zespół cheerleaderek – taniec ABBA
III miejsce – Katarzyna Wychowska – piosenka
III miejsce – Zuzanna Gradoń, Aleksandra Bielas – piosenka Alone
Klasy IV – VII
I miejsce – Krzysztof Podsiedlik – pokaz gimnastyczny
I miejsce – Karolina Śpiewak – piosenka What you do
I miejsce – Natalia Pardela – taniec współczesny
II miejsce -Nikola Lecińska – piosenka Tamta dziewczyna
II miejsce – Julia Stachowska – piosenka Someone Like You
III miejsce – Wiktor Krocz – gra na keyboardzie
wyróżnienie – zespół wokalny klasy 7a – piosenka Keine Grenzen
wyróżnienie – Jagna Lasoń śpiew i taniec
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Turniej Talentów zorganizowały p. Elżbieta Bartecka i Ewa Duchnik – Dywan

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.

 

 

Uroczyste obchody dnia patronki szkoły Marii Kownackiej

Dzień Patronki Szkoły – Marii Kownackiej uczciliśmy 21 maja 2018r. uroczystą akademią Podniosłym momentem uroczystości było wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Poczet sztandarowy do uroczystości szkolnych i miejskich przygotowuje p. Agnieszka Garbaciak. Uroczystość uświetnił występ chóru pod przewodnictwem p. Elżbiety Barteckiej.

Dyrektor szkoły p. Beata Zemła powitała wszystkich uczniów i nauczycieli.
Przybliżyliśmy zgromadzonym życie i twórczość naszej patronki poprzez występy uczniów klas młodszych starannie przygotowane przez klasę 1b pod opieką p. Marzeny Łopacińskiej oraz klasę 2a pod opieką p. Zdzisławy Kamińskiej. Uczniowie przygotowali ciekawostki na temat życia i twórczości pisarki.
Fragmenty Plastusiowego pamiętnika wspaniale zainscenizowali uczniowie klas 4 – 7 pod opieką p. Iwony Będkowskiej, p. Marty Kaliszuk.

Na koniec uroczystości nastąpiło wręczenie nagrody dla zwyciężczyni szkolnego konkursu Na statuetkę Plastusia, którą została uczennica klasy 1b Nina Kwapisiewicz. Statuetkę, wykonaną wg projektu Niny otrzymają po raz pierwszy na koniec roku szkolnego najbardziej aktywni uczniowie klas 1-3.

Ambicją naszą było poznanie wielu utworów literackich naszej patronki, bo stąd czerpiemy wskazówki do codziennego życia, dlatego wiele uczennic przystąpiło do recytatorskiego konkursu Twórczość Marii Kownackiej zorganizowanego przez p. Iwonę Zakrzewską. Nasza patronka swoją pracą i postawą życiową ucieleśniała zasadę: dawać dzieciom serce, piękny uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza i aby omijał je smutek.

Dziękujemy fundatorom wielu nagród dla dzieci biorących udział w konkursach, zwłaszcza Przewodniczącej Rady Rodziców – p. Marzenie Cudak i organizatorom tej przepięknej imprezy wpisanej na stałe w kalendarz szkolny jako Dzień Patronki Szkoły.

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu Master of English

W dniu dzisiejszym podczas uroczystej akademii odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Master Of English – Mistrz języka angielskiego który odbył się w naszej szkole w dniu 15 maja 2018 roku.
Tytuł Mistrza jezyka angielskiego oraz piękne statuetki otrzymali:

  • Klasa 3 Ola Bielas
  • Klasa 4 Nicoletta Leśniczak
  • Klasa 5 Fabian Lampa
  • Klasa 6 Kamil Będkowski
  • Klasa 7 Piotr Bańcerek

Drugie miejsce i tytuł V-ce Mistrza otrzymali:

  • klasa 3 Hubert Kukuła
  • klasa 4 Karolina Śpiewak
  • klasa 5 Maciej Kucharski
  • klasa 6 Julia Narkun
  • klasa 7 Kacper Piotrowski i Michał Frajer

Uczniowie wyróżnieni:
Franek Czaja klasa 3 – trzecie miejsce w konkursie
Alicja Ślęzak, Emilia Szlęzak, Kamila Nakonieczna, Karolina Zielińska, Martyna Mielcarz, Paulina Cekus, Mateusz Lasoń.
Laureatom gratuluje! Życzę wielu sukcesów w zgłębianiu wiedzy i osiągnięć językowych.

aut.Joanna Wojtysiak – nauczyciel języka angielskiego – organizator konkursu.

 

Szkolny konkurs recytatorski

Dnia 14.05.2018 odbył się szkolny konkurs recytatorski poświęcony poezji Patronki naszej szkoły – Marii Kownackiej. W komisji zsiadła Pani Dyrektor Beata Zemła, Pani Joanna Wojtasik oraz organizatorka konkursu Pani Iwona Zakrzewska.
Spotkaliśmy się, żeby recytować i słuchać poezji. Wystrój sali lekcyjnej przypominał o wiośnie, bowiem utwory Marii Kownackiej są pełne radości, optymizmu i podziwu dla natury.
W konkursie brały udział uczennice klas czwartych – 4a, 4b, 4c, pięknie recytowały utwory naszej Patronki.

Wyniki konkursu:

    • I miejsce Nicoletta Leśniak 4a 26 punktów
    • II miejsce Paulina Klaszka 4a 25 punktów
    • III miejsce Zuzanna Wosik 4c 24 punkty
    • Emilia Bieńkuńska 4b 20 punktów
    • Oliwia Skubała 4b19 punktów
    • Amelia Trójczak 4c 19 punktów
    • Natalia Jadowska 4b 18 punktów
    • Dominika Ulbrych 4c17 punktów
    • Zuzanna Warta 4c 17 punktów
    • Amelia Pokorniecka 4a 16 punktów
    • Antonina Ziętal 4a 15 punktów

uaut. I.Zakrzewska

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.

 

Mamy radiowęzeł!

10 maja 2018 przejdzie do historii naszej Szkoły, gdyż właśnie w tym dniu rozpoczęły się audycje!
Nadajemy w każdy czwartek podczas godziny wychowawczej. Mówimy o tym co było, co jest oraz o tym co będzie. Gramy Waszą ulubioną muzykę podczas długiej przerwy!
Czekamy na propozycje Playlisty!!!
Skład zespołu redakcyjnego: Michał Frajer, Kacper Suski, Mateusz Dawiskiba, Maciej Rogoziński, Zosia Gniewek, Karolina Zielińska.
Radiowęzeł został sfinansowany z funduszy Projektu Erasmus+.
Opiekę nad radiowęzłem sprawuje Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką

aut. J. Wojtysiak

 

 

Sercem wyśpiewane

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja i obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 4 – 7 pt.: „Sercem wyśpiewane”. Każda klasa zaprezentowała w formie teledysku wybraną wcześniej pieśń lub piosenkę patriotyczną. Ważne były m.in.: dobór repertuaru, oryginalność interpretacji, staranność i dokładność wykonania, a także stroje, choreografia i aranżacja sceniczna. Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale, z dużym zaangażowaniem! Dlatego rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwe. Laureatów konkursu wyłoniła Komisja Konkursowa, której przewodniczyła dyrektor szkoły p. Beata Zemła. Konkurs zorganizowały: p. Elżbieta Bartecka i p. Anna Roskosz. A oto wyniki konkursu:
I miejsce – klasa 6b „Taki kraj”,
II miejsce z klasa 7a „Biały Krzyż”,
III miejsce: klasa 4c „Przybyli ułani pod okienko”, klasa 5a „Rozkwitały pąki białych róż”, klasa 6a „Piechota”.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

aut. A.Roskosz

 

 

Obchody święta Konstytucji 3 Maja

Wtenczas Polak ze łzą na oku
smutkiem powlókł blade lice
i Trzeciego Maja w roku
wspominał lubą rocznicę

Uroczysta akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła się odśpiewaniem przez wszystkich przybyłych uczniów i nauczycieli hymnu państwowego. Z okolicznościami w jakich została uchwalona Konstytucja 3 Maja zapoznali zgromadzonych uczniowie klas 4c i 6b w insceniacji, która przybrała formę wiadomości telewizyjnych z tego ważnego w historii naszego kraju dnia. Reporterzy i dziennikarze przeprowadzali wywiady z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, hetmanem Potockim, Robespierre’em oraz carycą Katarzyną Wielką, przedstawili wiadomości sportowe i prognozę pogody. Wysłuchaliśmy również pieśni Taki kraj w wykonaniu chóru szkolnego. Na koniec uczniowie klas młodszych zaprezentowali pieśń Witaj majowa jutrzenko . Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie: Beata Putowska, Grażyna Markowska i Anna Misiukiewicz.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że o ile w pieśni Witaj majowa jutrzenko dopuszczalne jest odstępstwo od norm językowych(licentia poetica), to mówiąc czy pisząc o tym święcie stosujemy zawsze formę: Konstytucja 3 Maja – trzeciego maja.

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.

Rozstrzygniecie szkolnego konkursu na statuetkę Plastusia

Jury w składzie: dyrektor szkoły – p. Beata Zemła, przewodnicząca Rady Rodziców – p. Marzena Cudak, przedstawicielka nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej – p. Renata Kaczmarczyk, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Zofia Gniewek, dokonało w dniu 26 kwietnia 2018r. podliczenia oddanych głosów na projekt statuetki Plastusia. Nadmieniamy, iż każda praca zyskała uznanie głosujących.
Największą liczbę głosów otrzymały:
Statuetka nr 13 autorstwa Niny Kwapisiewicz klasa 1b – 89 głosów
Statuetka nr 14 – autor Wojciech Duczkowski klasa 3a – 33 głosy
Statuetka nr 12 – autorka Nikola Kasprzyk klasa 1b – 21 głosów
Wręczenie nagrody dla zwyciężczyni konkursu oraz dyplomów i słodkich niespodzianek dla wszystkich uczestników nastąpi podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Patronki Szkoły 21 maja 2018r. Gratulujemy!!!

aut. organizatorzy konkursu: Zdzisława Kamińska, Marzena Łopacińska

Dzień Ziemi

22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto świata. Hasłem kampanii w 2018r. jest walka z zanieczyszczeniami planety plastikowymi odpadami.
20 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody tego święta. Podczas akademii społeczność uczniowska miała okazję obejrzeć ciekawe przedstawienie na temat czystości środowiska, segregacji odpadów i ochrony przyrody. W inscenizacji Baba Natura dała nauczkę hultajowi Jasiowi, który zaśmiecał las i płoszył zwierzęta, słuchając głośnej muzyki. Młodzi aktorzy przypomnieli zebranym zasady zachowania się w lesie. Zachęcali, by zostać przyjaciółmi Ziemi.
Po przedstawieniu uczniowie prezentowali kostiumy wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, np. z worków, gazet, kartonów czy folii.
Na szkolnym wybiegu można było zobaczyć ekologiczne panny młode, sukienkę prasową, patchworkowy strój sportowy, kosmiczną eksplozję, dziecko – prezent, hawajski kwiat, strój w błękicie nieba, a nawet foliowe cudo. Dla szanownego jury nie lada wyzwaniem było rozstrzygnięcie konkursu. Po burzliwych naradach ogłoszono, że I miejsce zajęła klasa 6a i jej sukienka prasowa. II miejsce przypadło klasie 4a. Jej przedstawiciele w fantazyjny sposób ukazali błękit nieba. Laureatką
III miejsca została klasa 4c i jej hawajski kwiat. Brawa dla projektantów za pomysłowość i oryginalność!
Dzień Ziemi to święto tych, którzy z naturą i ekologią są za pan brat!
Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie: Alina Kroszowska, Marzena Marchewka, Iwona Będkowska i Ewa Duchnik- Dywan.

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.



 

Dzień otwarty

Zajęcia otwarte pt. Dlaczego niektóre ptaki są pod ochroną? dla dzieci i nauczycieli Miejskiego Przedszkola nr 27 przeprowadziły 19 kwietnia p. Małgorzata Górska, p. Krystyna Linke i p. Marzena Łopacińska. Wszystkim bardzo podobała się montessoriańska lekcja ciszy, podczas której dzieci zawieszały pokolorowane przez siebie ptaszki na gałązkach drzewa, ćwiczyły koncentrację uwagi, uczyły się współpracy z całą grupą, wyciszały swoje emocje.

To już na pewno wiosna

Ławeczki przed głównym wejściem do szkoły zmieniły się na wiosnę nie do poznania. Kuszą, by do niczego się nie spieszyć, przysiąść na chwilę, powygrzewać się w słonku… ale do wakacji jeszcze dwa pracowite miesiące!

Tajemniczy ogród w Politechniku

W czwartek 12 kwietnia 2018r. grupa uczniów z klas IV – VI udała się do Klubu Politechnik na spektakl pt. „Tajemniczy ogród” w wykonaniu aktorów Teatru Neon z Wrocławia. Wspaniała historia o sile przyjaźni trojga dzieci i uzdrawiającej mocy natury dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Oprócz doskonałej gry aktorów, naszą uwagę zwróciła również oprawa muzyczna – przedstawienie urozmaicone było pięknymi piosenkami, które pomogły nam przenieść się w magiczny świat.

aut. I.Będkowska

Konkurs języka angielskiego

Dzisiaj w naszej szkole odbyl sie konkurs jezyka angielskiego The Big Challenge cieszacy sie ogromnym zainteresowaniem mlodziezy. W konkursie wzielo udzial 25 uczniow z klas5-7.Nasi uczniowie wykazali sie umiejetnoscia korzystania z nowoczesnych metod nauczania oraz wiedza z zakresu j angielskiego! Dla najlepszych czekaja swietne nagrody ! Ogloszenie wynikow 22 maja 2018!Zwycięzców przedstawimy na naszej stronie internetowe! Organizatorzy konkursu : n-l j angielskiego Joanna Wojtysiak n-l informatyki Jolanta Matloch

aut. J.Wojtysiak

Głosowanie

Od 4 kwietnia 2018r. w holu szkoły zostały wystawione wykonane przez uczniów klas I-III i ich rodziny projekty statuetek Plastusia.
Od 5 kwietnia (czwartek) do 20 kwietnia każdy uczeń klas I-III, rodziny uczniów oraz nauczyciele, mogą oddać swój głos na wybranego Plastusia. W tym celu należy pobrać kartkę z pieczątką szkoły od p. Marzeny Łopacińskiej lub p. Zdzisławy Kamińskiej, wpisać na niej wybrany numer statuetki i wrzucić do czerwonej skrzynki z napisem Plastuś.
Ostateczny termin rozstrzygnięcia konkursu – 30 kwietnia.

Idzie Pani Wiosna

Przedstawiamy laureatów szkolnego konkursu plastycznego „Idzie Pani Wiosna”. Gratulujemy sukcesu.

Debata

Uczniowie klasy 7b z nauczycielem p. Jolantą Matloch uczestniczyli w ogólnopolskiej debacie na temat ochrony danych osobowych, która odbyła się 23 marca w ramach programu edukacyjnego Twoje dane – twoja sprawa”. Debata została zorganizowana pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.
Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na tematy związane z ochroną danych osobowych. Wśród zaproszonych Gości, którzy udzielali odpowiedzi i brali udział w dyskusji byli przedstawiciele: Ministerstwa Cyfryzacji, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Panoptykon i EduKABE.

 

Nasza Wiosna

Pierwszy Dzień Wiosny w Naszej Szkole to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie „33” czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły obchodzi się go w niecodzienny, uroczysty sposób. 22 marca uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się potyczki klasowe. W jury zasiadły Panie: Beata Zemła – dyrektor szkoły, p. Jolanta Bryk – nauczyciel matematyki, p. Alina Kroszowska – opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sprawnościowych i umysłowych: zagadki wiosenne, konkurencje sprawnościowe, malowanie plakatu na temat „Wiosna…”. W programie uroczystości z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nie zabrakło również piosenek o tematyce wiosennej w wykonaniu naszego chóru pod batutą p. Elżbiety Barteckiej. To był niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się naprawdę wiele. Każda klasa zaangażowała się w pełni, aby uzyskać jak najlepszy wynik, momentami emocje sięgały zenitu a reprezentanci poszczególnych klas mogli liczyć na doping ze strony rówieśników ze swojej klasy i wychowawcy. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 szumnie, energicznie, z entuzjazmem, radośnie pożegnali zimę, a przywitali wiosnę.
Konkurs na Najpiękniejsze Przywitanie Wiosny wygrała klasa 7b, II miejsce przypadło
klasie 6b, a III miejsce zajęła klasa 7a. Gratulujemy! Z uśmiechem na ustach wołamy: „Witaj, wiosno!”.
Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez Panie: Alinę Koroszowską, Ewę Duchnik-Dywan, Iwonę Będkowską, we współpracy z p. Elżbietą Bartecką.

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.


 

Światowy Dzień Wody

Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie. Światowy Dzień Wody jest po to, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować! Wszyscy mamy wpływ na wykorzystanie wody! Zgodnie z decyzją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 1992 r. uznającą 22 marca Światowym Dniem Wody, społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie klas 4a i 4c wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej Woda źródłem życia, który odbył się w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 w Częstochowie. Konkurs przyczynił się do pogłębienia wiedzy na temat roli wody w naszym życiu oraz przypominał jak o nią dbać. Dał nam również dużo radości, ponieważ Nicoletta Leśniak z klasy 4a i Zuzia Wosik z klasy 4c zajęły I miejsce w tym konkursie, a Iga Surlej z klasy 4c zajęła II miejsce . Obchody tego dnia zorganizowała p. Anna Roskosz.


Do obchodów włączyła się też Spółdzielnia Uczniowska PTAKU. Od Dnia Wody, do odwołania, woda w sklepikuszkolnym jest sprzedawana za cenę opakowania.

W dniu liczby ∏

Uczniowie klasy 6b Kamil Kaliszuk i Wiktor Krocz pod opieką p. Anny Misiukiewicz wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Kwadrans Matematyczny. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowej im. Bolesława Prusa w Garnku. Udział w konkursie brało 20 uczniów. Wiktor Krocz zajął V miejsce, a Kamil Kaliszuk miejsce VIII. Gratulacje

Warsztaty „Bliżej sztuki”

Grupa siódmoklasistów uczestniczyła w warsztatach jubilerskich i typograficznych zorganizowanych z okazji siedemdziesięciolecia częstochowskiego „Plastyka”. Uczennice i uczniowie zwiedzili prawie wszystkie pracownie.
Zapoznali się z ofertą szkoły, która kształci w zawodach: jubiler i ceramik, a jako jedna z nielicznych ma w ofercie projektowanie graficzne. „Plastyk” jak jedyny przygotowuje od tego roku przyszłych twórców murali, a prawdopodobnie w nadchodzącym roku szkolnym rozpocznie kształcenie projektantów elementów graficznych gier i aplikacji.

Patrzyliśmy z zachwytem jak ogromna jest szkoła po rozbudowie i jak świetnie jest wyposażona.

warsztaty na stronie ZSP

 

Prelekcja dla klas I-III

Uczniowie klas młodszych 14 marca uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką policji sierżant Małgorzatą Makles pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Uczniowie z uwagą słuchali porad, jak również chętnie brali udział w dyskusji. Mieli okazję obejrzeć filmik „Bezpieczna droga i radość Spongerboba”, w którym bohater uczy młodych uczestników ruchu drogowego jak powinni dbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

 

Wielka akcja „WĄSY MARSZAŁKA” w dniu Jego imienin

INSTRUKCJA:

  • pobierz szablon
  • wytnij „WĄSY MARSZAŁKA” z brystolu, filcu itp
  • noś je w poniedziałek

Spółdzielnia Uczniowska PTAKU przygotuje profesjonalnie wykonane „WĄSY MARSZAŁKA”. Do nabycia w poniedziałek. Przeznaczone dla osób nieszczególnie radzących sobie z nożyczkami.

Matematyka od kuchni

Nasza szkoła w marcu czynnie włączyła się w obchody Dnia Matematyki.
Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce było Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, a patronatem objęło przedsięwzięcie Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać jasną stronę tej nauki…
W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Matematyka od kuchni”, a więc pytania związane były z przepisami i gotowaniem. Nauczycielki, które prowadzą koło kulinarne w ramach innowacji #mamTalent – p. Agnieszka Wrońska-Radosz i p. Marta Kaliszuk, zaprosiły chętnych uczniów klas 4-7 do udziału w konkursie wykorzystaniem tablicy multimedialnej.
Najlepszym matematykiem okazała się Zuzanna Misiukiewicz z klasy 7a, II miejsce zajął Kamil Będkowski z klasy 6a, na trzecim stopniu podium razem stanęli: Beata Smakosz i Kacper Suski – oboje z klasy 7a.
Klasy II i III zostały zaproszone do udziału w nietypowej lekcji matematyki – korzystając z tablicy multimedialnej główkowano i pomagano misiowi Marianowi w kuchennych obliczeniach. Było wesoło, bo można się uczyć i bawić jednocześnie…

 

Dni Otwarte Szkoły

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 27, gościły w klasie 1b w środę 28 lutego i brały udział w warsztatach plastycznych Pierwsze wiosenne kwiaty.

Happening w bibliotece

 

Bajka „Snow White” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego w j. angielskim

28 lutego odbyły się „dni otwarte” naszej szkoły podczas których uczniowie – członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego w języku angielskim zaprezentowali anglojęzyczną bajkę Snow White czyli Królewna Śnieżka. Uczniowie klas 5a, 5b oraz 6a wraz z opiekunką p. Joanną Wojtysiak przygotowali sztukę, której scenariusz, choreografia oraz scenografia zostały szczegółowo omówione i zrealizowane przez młodych aktorów i Opiekuna.

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego stał się okazją do zorganizowania festiwalu języka polskiego. Nauczycielki języka polskiego – p. Iwona Będkowska, p. Ewa Duchnik-Dywan oraz p. Marta Kaliszuk zaprosiły drużyny klas szóstych i siódmych do rywalizacji w turnieju Czy znasz język ojczysty? Uczniowie głowili się nad zadaniami dotyczącymi ortografii,”naprawiali” związki frazeologiczne, tropili błędy językowe.
Najlepiej poradziła sobie drużyna klasy 6a, II miejsce zajęła klasa 7a, klasie 6b udało się zająć III miejsce.

 

Dzień otwarty

Designed by balasoiu / Freepik

Klasy młodsze w filharmonii

Dziś(19.02) uczniowie z klasy 1-3 uczestniczyli w audycji muzycznej p.t. Staruszka pieśń i jej młodsze siostry. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych historii z życia kompozytorów: Mozarta, Schuberta oraz Moniuszki wysłuchali ich utworów, w tym pieśni. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. W muzycznej audycji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas młodszych pod opieką swych wychowawców.

Raport

Nasza Szkoła jest bezpieczna, wolna od narkotyków, alkoholu, dopalaczy, przemocy <br/ >- zobacz wyniki raportu stanu bezpieczeństwa szkół w Częstochowie – pobierz

 

 

Bal karnawałowy!

W środowe przedpołudnie, 24 stycznia 2018 roku, odbył się – tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 – bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków, piratów, górali, smerfów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach muzyki znanych wykonawców Wodzirej bawił dzieci i młodzież nikomu nie pozwalając się nudzić. Wszyscy chętni byli do udziału w konkursach, bawili się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami do wyczerpania sił. Podczas krótkiej przerwy uczniowie klas młodszych udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach. Dla starszych działało stoisko, prowadzone przez Spółdzielnię Uczniowską, gdzie czekały: pop corn, wypieki i mnóstwo wody.

Najtrudniej było z wyłonieniem najpiękniejszych kreacji karnawałowych, toteż tę decyzję podjął wodzirej. Zwycięzcy o najbardziej oryginalnych przebraniach otrzymali prezenty ufundowane przez rodziców: słuchawki, powerbanki, głośniki stereofoniczne. Jak wspaniała była zabawa, zobaczcie w naszej galerii. Dzieci i młodzież dziękują nauczycielom za wspaniałe przebrania, świetną zabawę i organizacje balu.
Do zobaczenia za rok.

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.


Podziękowania

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Współtwórcom sukcesu, jakim był szkolny kiermasz świąteczny zorganizowany na przyjazd naszych zagranicznych gości. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym, a także Rodzicom, Babciom i Wujkom – całym Rodzinom za przekazanie pięknych wytworów, słowa uznania kierujemy również ku naszym Uczniom, którzy własnoręcznie wykonali tak wiele cudeniek.
Dzięki Waszej hojności zostały już kupione dwa wysokiej klasy mikrofony bezprzewodowe. Z ich pomocą imprezy szkolne, w których będziecie uczestniczyć, staną się jeszcze bardziej poruszające.

Wspaniała uroczystość Dnia Babci i Dziadka

W tym roku ta miła uroczystość odbyła się w naszej szkole 23 stycznia. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnuków przybyło ponad 100 zaproszonych babć i dziadków. Zebranych seniorów i wszystkich gości powitała dyrektor szkoły p. Beata Zemła, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali wystąpili, prezentując Jasełka, uczniowie z sekcji teatralnej Koła Młodych Talentów, którą prowadzą p. Renata Kaczmarczyk i p. Marzena Łopacińska. W drugiej części imprezy wszyscy uczniowie klas młodszych – od pierwszych po trzecie – połączyli swoje siły w kolędowaniu dla babci i dziadka. Uczniowie byli przygotowani do występu przez swoich wychowawców p. Dorotę Salwę, p. Marzenę Łopacińska, p. Krystynę Linke, p. Anetę Kluźniak-Buchaniec, p. Renatę Kaczmarczyk, p. Małgorzatę Górską.

Po odśpiewaniu 100 lat dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i upominki, a po oficjalnej części uroczystości nastąpiła chwila dla fotografa, podczas której można było wykonać wspólne zdjęcie z babcią i dziadkiem. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień w którym na twarzach gościły uśmiechy, wzruszenie i radość. Jedna z sentencji głosi: Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło, i życzymy im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.

Szkolny konkurs na statuetkę Plastusia

Konkurs dla uczniów klas 1-3 oraz ich rodzin na zaprojektowanie i wykonanie Statuetki Plastusia – głównego bohatera książki pod tytułem Plastusiowy Pamiętnik– autorstwa Patronki Szkoły Podstawowej nr 33 – Marii Kownackiej, stanowiącej nagrodę dla najbardziej aktywnych uczniów klas 1-3 naszej szkoły, osiągających czołowe pozycje w konkursach, reprezentujących Szkołę Podstawową nr 33 im. Marii Kownackiej w Częstochowie na forum miasta, środowiska, regionu, kraju i świata.

link do regulaminu

26 Finał WOŚP za nami

Uczniowie najstarszych klas mogą już być wolontariuszami i jak widać z tego prawa korzystają. Jednego z nich złapało oko kamery „Dziennika Zachodniego” podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Brawo Jakub!

Nie trzeba aż takich poświęceń aby grać z Orkiestrą – trwają jeszcze szkolne aukcje Charytatywni allegro.

 

Kolędowanie naszych Uczniów

W pięknie udekorowanej świątyni pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej, wśród blasku świec, choinek, nasi Uczniowie-aktorzy przedstawili piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru i narratorów. W oryginalnym scenariuszu przeplatały się twórczo oprawa muzyczna z wątkami biblijnymi i literackimi. Występ chóru naszych Uczniów zgromadził w świątyni wielu parafian, gorąco oklaskujących młodych wykonawców. W niejednym oku pokazała się łza wzruszenia. Wagę artystycznego wydarzenia podkreślił, w słowach uznania i podziękowania Ks. Proboszcz dr Zdzisław Wójcik, nagradzając młodych wykonawców upominkami. Jak zawsze w uroczystościach z udziałem Uczniów szkoły brali udział organizatorzy i dyrektor szkoły p. Beata Zemła.

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę

Jesteście Wielcy! Głośno możemy mówić o tym, że gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Pozwólcie, że przedstawię szkolny band: Jan – ciasteczka, Jakub – kokosanki i muffinki, Maja – zakupy i razem z Małgosią oraz Dawidem – koktajl, Zuzia, Victoria, Maciej – cukrowe serca, p. Marzena Łopacińska – niebiańskie racuchy (w zastępstwie najmłodszych uczniów spod znaku #mamTalent) i wreszcie WY WSZYSCY bez których Beata i Jakub mogliby bezowocnie usychać w okienku sklepiku. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafi czysty zysk z tego tygodnia czyli 175 złotych, dodatkowo mBank podwaja wpłaty, jest więc szansa, że nasz wkład wyniesie 350 złotych!!!

Nie zapominajcie, że trwają szkolne aukcje Charytatywni allegro. Każdy z Waszych znajomych, który nie zdąży wrzucić datku do puszki Jakuba, Michała czy innego wolontariusza Orkiestry, może – nie wychodząc z domu – pomóc w wyrównaniu szans noworodków.

Naprawdę GRAMY Z ORKIESTRĄ do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 

 

Czas kolędowania

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu z Ks. Biskupem Antonim Długoszem. Bardzo ucieszyło nas to wspólne kolędowanie, które odbyło się 08.01.2018 r. w Klubie Politechnik. Pomysł wspólnego kolędowania został przyjęty przez nas z ogromnym entuzjazmem i zapewniamy, że oczekujemy powtórki w przyszłym roku.

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.

 

Gramy z Orkiestrą!

Spółdzielnia Uczniowska PTAKU i uczestnicy innowacji #mamTalent grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Czysty zysk ze sprzedawanych w przyszłym tygodniu smakołyków trafi do skarbonki WOŚP. Tegoroczny, 26 Finał, ma na celu wyrównanie szans noworodków.
Zagraj z nami, kliknij baner WOŚP, a znajdziesz się na stronie szkolnych aukcji Charytatywni allegro.
Gramy kolejny rok oraz, jak wszystkim wiadomo, do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy – Wydział Edukacji

W dniach 25.10–01.12.2017 r. w ramach akcji uczniowie ufundowali paczki składające się ze słodyczy, artykułów szkolnych, książek i gier edukacyjnych.
Składamy serdeczne podziękowania wychowawcom i klasom:
Ia z p. Dorotą Salwą,
Ib z p. Marzeną Łopacińską,
2a z p. Zdzisławą Kamińską,
3b z p. Renatą Kaczmarczyk,
3d z p. Małgorzatą Górską,
4a z p. Iwoną Będkowską,
4b z p. Małgorzatą Zagórską,
4c z p. Grażyną Markowską,
7a z p. Ewą Duchnik–Dywan
i Kindze Kromołowskiej uczennicy klasy 6a,
które podarowały paczki mikołajkowe dzieciom z Wileńszczyzny.

Koordynatorzy akcji w szkole:
p. Jolanta Bryk i p. Jolanta Matloch

 

Napisali o nas

Jasełka

W dniu 13 grudnia z bożonarodzeniowym przesłaniem do dzieci z młodszych klas, ich rodziców i dziadków oraz zaproszonych gości wystąpili uczniowie klas 3-7, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach, w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili opowieść o narodzinach Chrystusa. Byli tam św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Joanny Rembielak, p. Bartłomieja Olszewskiego – nauczycieli religii oraz p. Agnieszki Klimeckiej i p. Marzeny Marchewki, które uświetniły uroczystość przepiękną świąteczną scenerią. Kolęda zagrana na cymbałkach w wykonaniu uczniów klasy 3a pod opieką p. Anety Kluźniak Buchaniec wprowadziła wszystkich w iście świąteczny nastrój. Piękny i oryginalny występ podbił serca publiczności. Przedstawieniu towarzyszyły dźwięki kolęd i pastorałek w wykonaniu wspaniałego chóru uczniowskiego pod kierunkiem p. Elżbiety Barteckiej, który zaprosił do wspólnego kolędowania licznie zgromadzonych gości. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa od widowni. W naszej uroczystości wzięli udział również uczniowie ze Szkoły Muzycznej, prezentując grę na instrumentach muzycznych oraz popisowe wykonania kolęd i pastorałek. Nasi rodzice przygotowali świąteczne wypieki, którymi częstowano Gości.

Na zakończenie p. Beata Zemła, dyrektor szkoły, złożyła zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne, a wszyscy w złączeniu kręgu rąk zaśpiewali „Znak pokoju”.

Klimat jasełek najlepiej oddają filmy i galeria zdjęć.

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Uczniów Szkoły Muzycznej from SP 33 w Czestochowie on Vimeo.

Jasełka 2017 from SP 33 w Czestochowie on Vimeo.

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.

Mikołajki w Naszej Szkole

Jakie niespodzianki przygotowywał dla Naszych Uczniów św. Mikołaj, o tym najczęściej decydowali Rodzice. Było moc prezentów dla tych małych i większych. Uczniom klasy 7b prezenty wyręczyli Rodzice, uczniowie wyszli do kina, robili sobie prezenty nawzajem, ale najpiękniejszych przeżyć dostarczyli nam uczniowie wszystkich klas prezentując standardy świąteczne w języku angielskim.

Christmas Song Festival. Śladami Mikołaja podążał nasz Kamil, a za nim wszystkie szkolne Mikołajki. Spotkanie z Mikołajem przygotowały organizatorki: p. Iwona Będkowska, p. Marta Kaliszuk, p. Agnieszka Klimecka, p. Joanna Wojtysiak, p. Beata Putowska. Zachęcamy do wejścia do naszej galerii aby to zobaczyć

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.


Andrzejki

Lanie wosku, informacja jakie imię będzie miał mąż, żona, czytanie cieni na ścianie, układanie butów, rzucanie monetą, to tylko wybrane wróżby naszych Uczniów, którzy chcieli wiedzieć co ich czeka w 2018 roku. Nie ma więc lepszego dnia niż dzisiejszy, aby się o tym przekonać – Andrzejki 2017r.

Piękne prace naszych Gości

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 27, wraz z Wychowawczyniami, przyjęły zaproszenie i przyszły 24 listopada na kolejne zajęcia do naszej szkoły. Organizatorki spotkania p. Dorota Salwa i p. Zdzisława Kamińską przygotowały program instruktażowy wyświetlony na tablicy interaktywnej według wskazań którego nasi Goście wykonali piękne prace plastyczne.

 

Warsztaty kulinarne dla Przedszkolaków

Dziś czyli 29.11.2017r. gościliśmy NASZYCH przemiłych Przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 35. Organizatorki warsztatów kulinarnych Samo zdrowie p. Marzena Łopacińska i p. Renata Kaczmarczyk wprowadziły Dzieci klas pierwszych i trzecich w zajęcia integracyjne z udziałem naszych Gości. Wszyscy uczestnicy rozmawiali o zbiorach jesieni, wykonywali szaszłyki owocowe, rozpoznawali rodzaje witamin i określali ich wpływ na zdrowie. Gospodarze – nasi uczniowie w zabawie milczek matematyczny , w inscenizacji piosenki Ogórek…, Alfabet owocowo-warzywny uczyli Gości znajomości liter, liczb. Wszystkim towarzyszyła cudowna atmosfera nauki i zabawy, a Goście na zakończenie otrzymali ciasteczka marchewkowo-jabłkowe wykonane przez Organizatorki i naszych uczniów.

 

Aby obejrzeć kolejne zdjęcia z galerii, kliknij na zdjęcie poniżej.

Warsztaty kulinarne

Dnia 23.11.2017r. w godzinach 15.00-16.30 w sali nr 23 odbyły się zajęcia w ramach Projektu Funduszy Europejskich Zmieniając dziś, projektujesz lepsze jutro. W warsztatach pod hasłem Ozdabiamy muffinki i pierniczki wzięli udział chętni uczniowie klas 3-6 pod opieką p. Joanny Wojtysiak i p. Jolanty Matloch. Uczniowie zdobili ciastka, a oto efekty ich pracy.

International Education Week – Let’s celebrate

We wtorek włączyliśmy się w International Education Week. Jest to inicjatywa amerykańskiego Departamentu Stanu, który zachęca, aby w tych dniach organizować wydarzenia, które będą promować edukację, programy wymiany międzynarodowej, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Uczniowie klas 6b, 7a i 7b mieli okazję spotkać się z amerykańską stypendystką Programu Fulbrighta w Polsce p. Helen Ghirmai Haile. Gość opowiedział o swojej uczelni w USA, wyjaśnił jak ubiegać się o przyjęcie na amerykańską uczelnię i dlaczego warto studiować w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie obejrzeli także prezentację o kulturze amerykańskiej. Pani Haile opowiedziała również o stanie w USA, z którego pochodzi.

Organizatorem spotkania była p. Grażyna Markowska.

Wieczór pieśni patriotycznej i żołnierskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Co roku, w listopadzie, czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii – odzyskanie niepodległości w 1918 roku. W czwartek, 9 listopada, w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Częstochowie, miało miejsce niezwykłe spotkanie – Wieczór pieśni patriotycznej i żołnierskiej. Koncert był wyrazem hołdu dla tych, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Historia Polski zawarta w strofach wielu pieśni przedstawia wartość wolności i miłości ojczyzny jako bezcenną. Organizatorami spotkania była p. Beata Zemła – Dyrektor Szkoły nr 33 w Częstochowie wraz z Księdzem Proboszczem Parafii pod wezwaniem NMP Zwycięskiej dr Zdzisławem Wójcikiem. W spotkaniu tym wzięli udział: przedstawiciele władz miasta, Senatu RP, mieszkańcy osiedla, parafianie, harcerze, rodzice, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Szkolny chór przygotował piękny koncert polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich, a wszyscy uczestnicy spotkania włączyli się do wspólnego śpiewu między innymi takich pieśni jak: Rota, Wojenko, wojenko, Rozszumiały się wierzby płaczące. Pieśniom towarzyszyła prezentacja multimedialna poświęcona Tadeuszowi Kościuszce(symbolowi walki o wolność) z okazji Roku Tadeusza Kościuszki. Przedstawili ją uczniowie: Beata Smakosz(w roli szlachcianki) i Michał Frajer (w roli Tadeusza Kościuszki). Całą uroczystość poprowadzili uczniowie: Zofia Gniewek i Maciej Rogoziński. Było to niezwykłe i wzruszające spotkanie. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. Elzbiety Barteckiej i p. nny Roskosz.

Dziś, gdy Polska jest krajem wolnym, mamy szczególny obowiązek pamiętać o naszej tożsamości narodowej. Pieśń zawsze była – i jest nadal – manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej. To także nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę!

11 listopada from SP 33 w Czestochowie on Vimeo.

Otrzęsiny Pierwszoklasistów

Dnia 09.11.2017 r. Nasze Pierwszaczki wstąpiły do społeczności szkolnej dumnie śpiewając Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie pięknie deklamowali wiersze, wykonali super taniec, pozowali do zdjęć na ściance, a na koniec imprezy otrzymali od Rodziców słodkie niespodzianki. Kochane KOCIAKI, zdaliście test przynależności do społeczności 33 WZOROWO. Gratulujemy!

otrzesiny from SP 33 w Czestochowie on Vimeo.

Narodowe Święto Niepodległości 2017 w naszej szkole

W piątek, 10 listopada, społeczność naszej szkoły uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Radosna to data, bo przecież przyniosła Polakom zwycięstwo i upragnioną wolność. Tak właśnie chcieliśmy ją uczcić – radośnie i dostojnie, poprzez śpiew. Chór szkolny przygotował dla nas piękny koncert polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich, a wszyscy uczniowie klas I-VII, nauczyciele i Dyrekcja Szkoły, włączyli się do wspólnego śpiewu między innymi takich pieśni jak: Rota, Legiony, Wojenko, wojenko, Rozszumiały się wierzby płaczące. Pieśniom towarzyszyła prezentacja multimedialna poświęcona Tadeuszowi Kościuszce (symbolowi walki o wolność) z okazji Roku Tadeusza Kościuszki. Przedstawili ją uczniowie klasy VIIa: Beata Smakosz (w roli szlachcianki) i Michał Frajer (w roli T. Kościuszki). A całą uroczystość poprowadzili po mistrzowsku uczniowie klasy VIb: Zofia Gniewek i Maciej Rogoziński. Było t niezwykle radosne i wzruszające spotkanie. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. Elżbiety Barteckiej, p. Jolanty Bryk, p. Agnieszki Garbaciak i p. Anny Roskosz.

 

Dzień walki z otyłością

Od kilku lat w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością, którego organizatorem jest pedagog szkolny. Dzień ten stanowi okazję, aby zastanowić się nad zmianą sposobu odżywiania, porzucić złe nawyki żywieniowe, rozpocząć uprawianie jakiegoś sportu.

W dniu 03.11.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas starszych z dietetykiem p. Joanną Rybak.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

We wrześniu i październiku 2017r. w naszej szkole zorganizowane zostały dla wszystkich uczniów warsztaty pt. Pierwsza pomoc przedmedyczna, które prowadziła p. Marzena Łopacińska.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się z zasadami udzielania pomocy przytomnej i nieprzytomnej osobie poszkodowanej. Mieli okazję nauczyć się ustawiać osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej, wykonywali
praktyczne ćwiczenia resuscytacji oraz fachowego wezwania pogotowia ratunkowego, policji, straży pożarnej i innych służb.

 

Nasz pomysł na kształtowanie norm i postaw w szkole

W dniu 31 10.2017 r. Uczniowie naszej szkoły wspaniale zaprezentowali „Swój pomysł na kształtowanie norm i postaw w szkole”. Przedstawione przez Uczniów scenki rodzajowe obrazowały ich zachowania w życiu dostosowane do powszechnie akceptowanych norm społecznych.

Uczniowie klas wykazali się dużymi umiejętnościami aktorskimi i plastycznymi, a ich wychowawcy wysokim poziomem merytorycznym w przygotowaniu warsztatów. Klasa 7a przygotowana była przez p. Ewę Duchnik‒Dywan, nad klasą 6a roztoczyła opiekę p. Agnieszka Garbaciak, a 5b p. Jarosław Garbaciak. Prowadzący ‒ Jakub Korzyniewski był niezastąpiony. O prawach i obowiązkach uczniowskich poinformował również zebranych Rzecznik Praw Ucznia ‒ p. Bartłomiej Olszewski.

Nasza Szkoła Podstawowa nr 33 im. Marii Kownackiej została zaproszona do współpracy z Ośrodkiem Współpracy Lokalnej

Podpisanie współpracy nastąpi w dniu 30.10.2017 r. Konsekwencją porozumienia będzie debata z udziałem Gości, którzy będą radzić w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa w dzielnicy Trzech Wieszczów. Spotkanie zaplanowano w dniu 07.11.2017 r. godz.16.00. Zapraszamy Mieszkańców naszej dzielnicy!

 

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa odbywa się w Polsce od 2002r. w dniu 10 października. Jest organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa.

Nasza szkoła również zorganizowała obchody tego święta. Celem było: zwrócenie uwagi uczniów na niezliczone korzyści jakie dają nam drzewa i podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie ochrony drzew.

Tego dnia odbyło się spotkanie dla klas czwartych z Podleśniczym Nadleśnictwa Złoty Potok (Leśnictwo Zielona Góra), Panem Janem Bernatkiem oraz szkolny konkurs dla klas IV-VII Dzień Drzewa – jaki to liść?. Towarzyszył tym działaniom happening w wykonaniu uczennic klasy VII a, które wcieliły się w rolę Drzewa oraz Jesieni. Rozdając wszystkim uczniom naszej szkoły jabłka i gruszki, przekazywały ważną myśl, hasło tegorocznego święta ‒Drzewo to Przyjaciel.

Festiwal Bajek

W dniach 20-23 września Biblioteka Publiczna była organizatorem Festiwalu Bajek. Uczniowie naszej szkoły brali udział w kilku warsztatach, a dwoje uczniów zostało laureatami miejskiego konkursu literackiego Moje czytanie zaczęło się od… I miejsce w tym konkursie zajął uczeń klasy 6b Kamil Kaliszuk, natomiast uczennica klasy 7a-
Beata Smakosz– zdobyła wyróżnienie.

Klasa 4b pod opieką p.Magdaleny Kurleto 22 września uczestniczyła w spotkaniu z pisarzem Marcinem Pałaszem, a klasy 5a, 6a i 6b pod opieką p.M.Kaliszuk i p.B.Olszewskiego udały się na Literacki Ostry Dyżur do Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej, gdzie każdy (nawet najbardziej uczulony) otrzymał receptę na czytanie, zawierająca tytuły książek i zalecane dawkowanie.

 

Z kalendarium Europejskich Dni Dziedzictwa

Dwa czwartki, dwie przechadzki, dwie prowadzące. Panie Elżbieta Gumuła i Marzena Łopacińska wiodły chętnych poprzez krajobraz dziedzictwa lub, jak kto woli, dziedzictwo krajobrazu. Mimo niesprzyjającej aury towarzyszyły im pisklęta z Ib, a podczas drugiego spacerku uczniowie klasy VIIa.

Pierwsze spotkanie, pod nazwą Sakralność i ludowość w przestrzeni miejskiej Częstochowy, rozpoczęło się przed szkołą, prowadziło przez okolice ul. Św. Barbary, finiszowało w parku miejskim.

Drugi spacer zaczął się w Muzeum Kolei i przez galerię street artu na kładce przy ul. 1 Maja, doprowadził do ul. Dojazd. A która to ulica w naszym mieście, wiedzą tylko uczestnicy wycieczki. Część rozrywkowa rozpoczęła się na ruchomych schodach. Osobom postronnym nie zdradzimy jednak gdzie się zakończyła ;P

Sprzątania Świata

Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 from SP 33 w Czestochowie on Vimeo.

 

Sprzątanie Świata

Nasza szkoła włączyła się w akcję 15 września. Tegoroczna 24 edycja Sprzątania Świata ‒ Polska 2017 przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci ‒ są surowce”.

Dla uczniów klas I-III zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem akcji. Dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie klasy IIIa.

Uczniowie klas IV-VI wykonywali plakaty, a uczniowie klas VII tworzyli formy przestrzenne. Trzy pierwsze miejsca zajęły prace przygotowane przez klasy: Vb, VIa, IVc.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content