2017/18 osiągnięcia uczniów


Konkurs Albus 2018 z historii
opiekun A. Roskosz

Maksymilian Bodzioch, kl. 4c 1 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Aleksander Domagała, kl. 7a 7 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Kamil Będkowski, kl. 6a 8 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Iga Surlej, kl. 4c 9 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Wiktor Krocz, kl. 6b 9 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Kamil Kaliszuk, kl. 6b 14 miejsce w Polsce, Dyplom wyróżnienia
Kacper Piotrowski, kl. 7b 14 miejsce w Polsce, Dyplom wyróżnienia
Kacper Dawidowski, kl. 6b 15 miejsce w Polsce, Dyplom wyróżnienia

Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach klasycznych brązowy medal – Kamil Kaliszuk

tytuł II wicemistrza w grupie chłopców do lat 13 i awans do rozgrywek międzywojewódzkich

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
opiekun A. Misiukiewicz

Wyróżnienie w konkursie uzyskali
Biernacka Kinga – uczennica klasy 3d
Karczewski Konrad – uczeń klasy 3a
Wiktor Krocz – uczeń klasy 6b

Ogólnopolski Konkurs Podwodny Świat wyróżnienie – Oliwia Skubała opiekun M. Zagórska

Międzyszkolny Konkurs Literacki pt. Najpiękniejsze legendy naszego regionu

I miejsce Nina Kwapisiewicz – klasa 1b,
I miejsce Paulina Szymanek – klasa 1b,
I miejsce Hubert Kukuła – klasa 3c,
III miejsce Łukasz Drobniak – klasa 1b.


XXVI Cykl Grand Prix w Szachach Szybkich o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy II miejsce – Kamil Kaliszuk

tytuł I Wicemistrza Częstochowy na rok 2018

XXV Ogólnopolski Bieg Krzepkich
Zuzanna Gradoń – III miejsce w kategorii wiekowej klas 3-4 na 400 m
Maja Gradoń – I miejsce w kategorii wiekowej klas 1-3 na 200m

Konkurs plastyczny na plakat Śladami Józefa Piłsudskiego w Częstochowie wyróżnienie – Weronika Raszewska
opiekun A. Roskosz

Powiatowy Konkurs Plastyczny pt: Maj kwiatem pachnący I miejsce – Kinga Biernacka

Szkolna Sztafeta Powszechnej Nauki Pływania
I miejsce dla szkoły

Drużyna Pływaków: Adam Hejduk, Zuzia Olejarz, Kinga Biernacka, Wojtek Duczkowski, Zuzia Gradoń, Franek Czaja, Miłosz Kopczyński, Kordian Kowalczyk, Lilja Bykovec

Konkurs Plastyczny Moja biało-czerwona

wyróżnienia:: Ewa Wosik, Maja Gradoń, Wiktoria Stanierowska, Kacper Kleszcz.

Konkurs Patriotyzm w utworach H. Sienkiewicza Natalia Pardela – I miejsce

Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny Trudne wierszyki łamiące języki wyróżnienie – Kacper Kleszcz

opiekun: A. Łakomska

XVIII edycja konkursu FOX z języka angielskiego

opiekun G. Markowska

Konkurs objęty patronatem naukowym Instytut Filologii Angielskiej
Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Szkoła zajęła – III miejsce w Polsce, I miejsce w powiecie częstochowskim.
Fotorelacja z gali rozdania nagród

Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych Wiktor Krocz, Patryk Joński

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II Maciek Rogoziński – II miejsce

Konkurs pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty p. Urszuli Bauer, Poseł do Parlamentu Europejskiego p. Jadwigi Wiśniewskiej oraz Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo

Projekt edukacyjny CZĘSTOsięCHOWA – Nieodkryta Częstochowa
opiekun A. Roskosz

Mateusz Dawiskiba – I miejsce w grze edukacyjnej online CZĘSTOsięCHOWA – Nieodkryta Częstochowa
drużyna: Maja Łęska, Weronika Raszewska, Kamil Będkowski, Patryk Joński i Wiktor Krocz – II miejsce w terenowej grze miejskiej Śladami częstochowskich murali

IV edycja projektu Szkoła – Praca – Przyszłość
opiekunki: I. Będkowska, A. Klimecka

Jakub Korzyniewski – II miejsce w konkursie na plakat pt. Zawodowa droga do przyszłości Praca na INNEJstronie

Powiatowym Konkursie Plastycznym Przyroda wokół nas – jak o nią dbać? Julia Malińska i Nikola Malińska – I miejsca

Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci Penta Day Maja Gradoń – IV miejsce

Zawody Grand Prix
na dystansie 25m stylem dowolnym I miejsce w grupie do 8 lat
na dystansie 25m stylem grzbietowym III miejsce w grupie do 8 lat

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Najpiękniejsze wiosenne kwiaty
Nadia Kowalska – I miejsca
Ewa Wosik – wyróżnienie


II Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej Euro – Music 2018
Karolina Śpiewak – I miejsce,
Nikola Lecińska – wyróżnienie

opiekun E. Bartecka


IV Powiatowy Konkurs Czytelniczo – Plastyczny Tęsknota za Niepodległą

Maja Łęska – I miejsce
opieka: A. Klimecka, I. Będkowska
Julia Narkun – wyróżnienie
opiekun: E. Duchnik-Dywan

Konkurs pod patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Częstochowie.

Praca Mai


Powiatowy Konkurs Literacki na List W kręgu tolerancji wobec niepełnosprawności
Julita Błaszczak – II miejsce

opiekun: E. Duchnik-Dywan

Powiatowy Konkurs Wykorzystanie surowców wtórnych w projektach plastyczno-technicznych
Wesam Alborihi – wyróżnienie
opiekun: A. Klimecka


Powiatowy Konkurs Ortograficzny Z ortografią na Ty Kinga Biernacka – II miejsce

II Turniej o Puchar Dyrektora MOSiR w Czerwionce-Leszczynach grupa do lat 14
Kamil Kliszuk – II miejsce


XIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Czeskiego Cieszyna, w grupie do lat 14
Kamil Kaliszuk – I miejsce


Mistrzostwa Śląska i Katowic w szachach błyskawicznych, grupa do lat 14
Kamil Kaliszuk – II miejsce


VI Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
Kamil Kaliszuk – I miejsce


XIV Międzynarodowym Turnieju o laur arcymistrza Bogdana Śliwy w Krakowie grupa do lat 14
Kamil Kaliszuk – I miejsce

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka angielskiego (sesja wiosenna)

opiekun G. Markowska


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy W świecie mitów Kamil Będkowski, Wiktor Krocz – III miejsce


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej Moja Ojczyzna
Maciek Rogoziński, uczeń klasy 6b – I miejsce

II Regionalny Konkurs Plastyczny Najpiękniejsza pisanka wielkanocna inspirowana dziełami mistrza Fabergé

Maciej Sowiński uczeń klasy 4c – I miejsce, Alicja Ślęzak z klasy 3c – wyróżnienie opiekun: M. Marchewka

Zuzanna Wosik – wyróżnienie opiekun: A. Klimecka

Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy
Maja Gradoń – IV miejsce stylem dowolnym,
III miejsce stylem grzbietowym

Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów
Kinga Biernacka – X miejsce
Kamil Kula – miejsce XIV

Czwartek lekkoatletyczny

Miejsca na podium wywalczyli:
Zuzanna Gradoń II miejsce na dystansie 600m – grupa młodsza
Cyprian Ligorowski II miejsce na dystansie 1000m – grupa starsza


Międzyszkolny Konkurs Językowy Mówimy poprawną polszczyzną
Paulina Cekus, Zuzanna Misiukiewicz – III miejsce

opiekun E.Duchnik-Dywan

III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Matematyczna podróż po skarb Kamil Kaliszuk, Wiktor Krocz – II miejsce
opiekun A. Misiukiewicz


XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Na jurajskim szlaku

Laureaci konkursu z naszej szkoły:
I miejsce Weronika Mielczarek – klasa 1b,
II miejsce Mikołaj Szein – klasa 1b,
III miejsce Tymoteusz Sirek – klasa 1a,
III miejsce Kacper Kleszcz – klasa 1a,
I miejsce Hubert Kukuła – klasa 3c,
II miejsce Mikołaj Kaczmarzyk – klasa 3b.


Regionalny Konkurs Plastyczno-Przyrodniczy Zwierzątko w moim domu

opiekun M. Łopacińska

I miejsce – Weronika Mielczarek,
II miejsce – Wiktor Stęplewski,
III miejsce – Weronika Nicewicz.


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Kapelusz Pani Wiosny

I miejsce – Nadia Kowalska z klasy 1a

III miejsce – Nina Kwapisiewicz z klasy 1b, opiekun: M. Łopacińska

XVI Powiatowy Konkurs Kultury i Pieśni Ludowej Raz na ludowo Alicja Śłęzak – III miejsce
Powiatowy Konkurs Plastyczny Ozdoby Wielkanocne Alicja Śłęzak – I miejsce
opiekun: M. Marchewka

Zawody Lekkoatletyczne na stadionie CKS Budowlani

Na podium stanęli:
II miejsce – Mateusz Dawiskiba 60m
II miejsce – Marek Chruściel 300m
III miejsce – Bartłomiej Ziębiński 300m
I miejsce – Cyprian Ligorowski 600m

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego
Kamil Kaliszuk – I miejsce

na YouTube


Regionalny Konkurs Plastyczny Ozdoba wielkanocna – stroiki, króliki, jajka Jakub Korzyniewski – wyróżnienie

opiekun: A. Klimecka

Drużynowy Turniej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Szachach pod Honorowym Patronatem Prorektora ds. Zarządzania i Marketingu Politechniki Częstochowskiej, prof. dra hab. inż. Arnolda Pabiana

Drużyna w składzie: Kamil Kaliszuk, Patryk Joński i Wiktor Krocz – VIII miejsce,
Kamil Kaliszuk – złoty medal
.


III turniej z cyklu Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w szachach

Kamil Kaliszuk – II miejsce (9 punktów)

Mateusz Wachowski, Patryk Joński – po 5 punktów,
Wiktor Krocz – 4 punkty

Halowe Zawody Lekkoatletyczne

Drużyna w składzie: Mateusz Dawiskiba, Marek Chruściel, Cyprian Ligorowski, Bartłomiej Ziębiński, Aleksander Domagała, Szymon Kleszczewski, Kamil Kaliszuk i Kacper Niedzielski – Wicemistrzostwo Częstochowy Szkół Podstawowych.
W punktacji indywidualnej:
I miejsce Mateusz Dawiskiba – 60m,
I miejsce Marek Chruściel – 600m,
III miejsce Cyprian Ligorowski – 600m,
I miejsce w sztafecie 4×100m Mateusz Dawiskiba, Cyprian Ligorowski, Bartłomiej Ziębiński, Marek Chruściel


Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej Woda źródłem życia

I miejsce – Nicoletta Leśniak klasa 4a
I miejsce – Zuzia Wosik klasa 4c
II miejsce – Iga Surlej klasa 4c

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Pomagamy zwierzętom zimą

I miejsce Nikola Młynarczyk klasa 1a
II miejsce Mikołaj Kaczmarczyk klasa 3b
III miejsce Krystian Jadowski klasa 2a
wyróżnienie Weronika Mielczarek klasa 1b

Powiatowy Konkurs Kwadrans Matematyczny

V miejsce – Wiktor Krocz klasa 6b
VIII miejsce – Kamil Kaliszuk klasa 6b


Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego (sesja zimowa)

opiekun G. Markowska

  1. miejsce w szkole Franciszek Czaja klasa 3a –23 miejsce w Polsce
  2. miejsce w szkole Hubert Kukuła – klasa 3c –37 miejsce w Polsce
  3. miejsce w szkole Oliwia Cichecka – klasa 3c –62 miejsce w Polsce
  4. miejsce w szkole Alicja Ślęzak – klasa 3c –66 miejsce w Polsce
  5. miejsce w szkole Emil Wrzalik– klasa 3a –73 miejsce w Polsce
  6. miejsce w szkole Karmen Karna– klasa 3c –74 miejsce w Polsce
  7. miejsce w szkole Maksymilian Ścigała – klasa 3a –75 miejsce w Polsce
  8. miejsce w szkole Julia Piątkowska – klasa 3c –75 miejsce w Polsce


Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka angielskiego (sesja zimowa)

opiekun G. Markowska


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Maska Karnawałowa Alicja Ślęzak – II miejsce

opiekun M. Marchewka


Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Recytatorski Przyroda uczy najpiękniej Maciej Rogoziński – III miejsce


V Powiatowy Konkurs Plastyczny Zima w origami

Kacper Kleszcz – III miejsce
Maja Gradoń – wyróżnienie


Bieg dzieci
Zuzanna Gradoń – I miejsce
Maja Gradoń – II miejsce


II turniej z cyklu Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w szachach
I miejsce – Kamil Kaliszuk

Mateusz Wachowski zdobył 4 punkty, Kacper Dawidowski – 3,5 punkta, Wiktor Krocz – 3 punkty. Tymoteusz Sirek (klasa 1a) grał w turnieju po raz pierwszy i poradził sobie całkiem nieźle – zdobył 3 punkty.

Wyniki szkoły podstawowe klasy 0-4

Wyniki szkoły podstawowe klasy 5-7

XXVIII Archidiecezjalny Turniej Szachowy o puchar Arcybiskupa Wacława Depo I miejsce – Kamil Kaliszuk
turniej CiderZima III miejsce – Kamil Kaliszuk
VII Zimowy Otwarty Turniej Szachów Szybkich I miejsce – Kamil Kaliszuk


XI Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

chór szkolny – I miejsce
opiekun: E. Bartecka
II miejsceMaciej Rogoziński

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach Błyskawicznych
Kamil Kaliszuk klasa 6b – 7 miejsce w Polsce wśród uczniów klas szóstych
Mateusz Wachowski klasa 6b – 22 miejsce w Polsce wśród uczniów klas szóstych


Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Karolina Śpiewak – wyróżnienie

opiekun: E. Bartecka

Powiatowy Konkurs Plastyczny W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę Jan Kaczmarkiewicz – II miejsce
opiekun: A. Klimecka


Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

opiekunki: I. Będkowska, E. Duchnik-Dywan



Wojewódzki Konkurs Książka i informacja w erze mediów cyfrowych Beata Smakosz – I miejsce


Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka angielskiego (sesja jesienna)

opiekun G. Markowska


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Bukiet Pani Jesieni Alicja Ślęzak – III miejsce


Konkurs Fotograficzno-Plastyczny Postaw na Rodzinę – kocham i rozumiem

Emila Zgrzebna – III miejsce, Paweł Rosiński -III miejsce


Miejski Konkurs Literacki Moje czytanie zaczęło się od…

I miejsce – Kamil Kaliszuk,
Beata Smakosz – wyróżnienie
.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top