[metaslider id="13039"]

2017/18 osiągnięcia uczniów

Statuetki powędrowały w ręce następujących Uczniów:

Rok szkolny 2017/2018
Klasa 4a Paulina Klaszka

 

Karolina Śpiewak

Klasa 4b Wiktor Andrzejczak
Klasa 4c Maksymilian Bodzioch

 

Iga Surlej

Zuzanna Wosik

Klasa 5a Karolina Zielińska

 

Oliwia Woźniak

Klasa 5b Julita Błaszczak

 

Nikola Kasprzak

Klasa 6a Kamil Będkowski

 

Klaudia Kmiecik

Kinga Kromołowska

Barbara Kupiec

Klasa 6b Patryk Joński

 

Kamil Kaliszuk

Wiktor Krocz

Weronka Raszewska

Maciej Rogoziński

Klasa 7a Paulina Cekus

 

Aleksander Domagała

Zuzanna Misiukiewicz

Beata Smakosz

Marietta Szymanek

Klasa 7b Natalia Pardela

 

Julia Stachowska

Wzorowy Uczeń – odznaka przyznawana uczniom klas trzecich

Rok szkolny 2017/2018
Klasa 3a Franciszek Czaja

 

Konrad Karczewski

Miłosz Kopczyński

Emil Wrzalik

Klasa 3b Mikołaj Kaczmarzyk

 

Kalina Kmiecik

Marcin Łuczywo

Ida Młynarczyk

Klasa 3c Hubert Kukuła

 

Alicja Ślęzak

Antonina Wolniak

Klasa 3d Aleksandra Bielas

 

Kinga Biernacka

Zuzanna Gradoń

Dominik Mróz

Oskar Wróbel

Zdobywcy Plastusia

Rok szkolny 2017/2018
Klasa 1a Maja GradońKacper Kleszcz

 

Nadia Kowalska

Wiktoria Stanierowska

Klasa 1b Weronika Mielczarek

 

Weronika Nicewicz

Wiktor Stęplewski

Mikołaj Szein

Klasa 2a Julia Malińska

 

Nikola Malińska

Klasa 3a Franciszek Czaja

 

Wojciech Duczkowski

Klasa 3b Marcin Łuczywo
Klasa 3c Adam Hejduk

 

Hubert Kukuła

Alicja Ślęzak

Klasa 3d Kinga Biernacka

 

Zuzanna Gradoń

Kamil Kula

 


Konkurs Albus 2018 z historii
opiekun A. Roskosz

 

Maksymilian Bodzioch, kl. 4c 1 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Aleksander Domagała, kl. 7a 7 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Kamil Będkowski, kl. 6a 8 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Iga Surlej, kl. 4c 9 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Wiktor Krocz, kl. 6b 9 miejsce w Polsce, Dyplom laureata
Kamil Kaliszuk, kl. 6b 14 miejsce w Polsce, Dyplom wyróżnienia
Kacper Piotrowski, kl. 7b 14 miejsce w Polsce, Dyplom wyróżnienia
Kacper Dawidowski, kl. 6b 15 miejsce w Polsce, Dyplom wyróżnienia

Mistrzostwa Śląska Juniorów w szachach klasycznych brązowy medal – Kamil Kaliszuk

tytuł II wicemistrza w grupie chłopców do lat 13 i awans do rozgrywek międzywojewódzkich

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
opiekun A. Misiukiewicz

Wyróżnienie w konkursie uzyskali
Biernacka Kinga – uczennica klasy 3d
Karczewski Konrad – uczeń klasy 3a
Wiktor Krocz – uczeń klasy 6b

Ogólnopolski Konkurs Podwodny Świat wyróżnienie – Oliwia Skubała opiekun M. Zagórska

Międzyszkolny Konkurs Literacki pt. Najpiękniejsze legendy naszego regionu

I miejsce Nina Kwapisiewicz – klasa 1b,
I miejsce Paulina Szymanek – klasa 1b,
I miejsce Hubert Kukuła – klasa 3c,
III miejsce Łukasz Drobniak – klasa 1b.


XXVI Cykl Grand Prix w Szachach Szybkich o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy II miejsce – Kamil Kaliszuk

tytuł I Wicemistrza Częstochowy na rok 2018

XXV Ogólnopolski Bieg Krzepkich
Zuzanna Gradoń – III miejsce w kategorii wiekowej klas 3-4 na 400 m
Maja Gradoń – I miejsce w kategorii wiekowej klas 1-3 na 200m

Konkurs plastyczny na plakat Śladami Józefa Piłsudskiego w Częstochowie wyróżnienie – Weronika Raszewska
opiekun A. Roskosz

Powiatowy Konkurs Plastyczny pt: Maj kwiatem pachnący I miejsce – Kinga Biernacka

Szkolna Sztafeta Powszechnej Nauki Pływania
I miejsce dla szkoły

Drużyna Pływaków: Adam Hejduk, Zuzia Olejarz, Kinga Biernacka, Wojtek Duczkowski, Zuzia Gradoń, Franek Czaja, Miłosz Kopczyński, Kordian Kowalczyk, Lilja Bykovec

Konkurs Plastyczny Moja biało-czerwona

wyróżnienia:: Ewa Wosik, Maja Gradoń, Wiktoria Stanierowska, Kacper Kleszcz.

Konkurs Patriotyzm w utworach H. Sienkiewicza Natalia Pardela – I miejsce

Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny Trudne wierszyki łamiące języki wyróżnienie – Kacper Kleszcz

opiekun: A. Łakomska

XVIII edycja konkursu FOX z języka angielskiego

opiekun G. Markowska

Konkurs objęty patronatem naukowym Instytut Filologii Angielskiej
Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Szkoła zajęła – III miejsce w Polsce, I miejsce w powiecie częstochowskim.
Fotorelacja z gali rozdania nagród

Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych Wiktor Krocz, Patryk Joński

Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II Maciek Rogoziński – II miejsce

Konkurs pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty p. Urszuli Bauer, Poseł do Parlamentu Europejskiego p. Jadwigi Wiśniewskiej oraz Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo

Projekt edukacyjny CZĘSTOsięCHOWA – Nieodkryta Częstochowa
opiekun A. Roskosz

Mateusz Dawiskiba – I miejsce w grze edukacyjnej online CZĘSTOsięCHOWA – Nieodkryta Częstochowa
drużyna: Maja Łęska, Weronika Raszewska, Kamil Będkowski, Patryk Joński i Wiktor Krocz – II miejsce w terenowej grze miejskiej Śladami częstochowskich murali

IV edycja projektu Szkoła – Praca – Przyszłość
opiekunki: I. Będkowska, A. Klimecka

Jakub Korzyniewski – II miejsce w konkursie na plakat pt. Zawodowa droga do przyszłości Praca na INNEJstronie

Powiatowym Konkursie Plastycznym Przyroda wokół nas – jak o nią dbać? Julia Malińska i Nikola Malińska – I miejsca

Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci Penta Day Maja Gradoń – IV miejsce

Zawody Grand Prix
na dystansie 25m stylem dowolnym I miejsce w grupie do 8 lat
na dystansie 25m stylem grzbietowym III miejsce w grupie do 8 lat

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Najpiękniejsze wiosenne kwiaty
Nadia Kowalska – I miejsca
Ewa Wosik – wyróżnienie


II Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej Euro – Music 2018
Karolina Śpiewak – I miejsce,
Nikola Lecińska – wyróżnienie

opiekun E. Bartecka


IV Powiatowy Konkurs Czytelniczo – Plastyczny Tęsknota za Niepodległą

Maja Łęska – I miejsce
opieka: A. Klimecka, I. Będkowska
Julia Narkun – wyróżnienie
opiekun: E. Duchnik-Dywan

Konkurs pod patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oddział w Częstochowie.

Praca Mai


Powiatowy Konkurs Literacki na List W kręgu tolerancji wobec niepełnosprawności
Julita Błaszczak – II miejsce

opiekun: E. Duchnik-Dywan

Powiatowy Konkurs Wykorzystanie surowców wtórnych w projektach plastyczno-technicznych
Wesam Alborihi – wyróżnienie
opiekun: A. Klimecka


Powiatowy Konkurs Ortograficzny Z ortografią na Ty Kinga Biernacka – II miejsce

II Turniej o Puchar Dyrektora MOSiR w Czerwionce-Leszczynach grupa do lat 14
Kamil Kliszuk – II miejsce


XIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Czeskiego Cieszyna, w grupie do lat 14
Kamil Kaliszuk – I miejsce


Mistrzostwa Śląska i Katowic w szachach błyskawicznych, grupa do lat 14
Kamil Kaliszuk – II miejsce


VI Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej
Kamil Kaliszuk – I miejsce


XIV Międzynarodowym Turnieju o laur arcymistrza Bogdana Śliwy w Krakowie grupa do lat 14
Kamil Kaliszuk – I miejsce

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka angielskiego (sesja wiosenna)

opiekun G. Markowska


Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy W świecie mitów Kamil Będkowski, Wiktor Krocz – III miejsce


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej Moja Ojczyzna
Maciek Rogoziński, uczeń klasy 6b – I miejsce

II Regionalny Konkurs Plastyczny Najpiękniejsza pisanka wielkanocna inspirowana dziełami mistrza Fabergé

Maciej Sowiński uczeń klasy 4c – I miejsce, Alicja Ślęzak z klasy 3c – wyróżnienie opiekun: M. Marchewka

Zuzanna Wosik – wyróżnienie opiekun: A. Klimecka

Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy
Maja Gradoń – IV miejsce stylem dowolnym,
III miejsce stylem grzbietowym

Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów
Kinga Biernacka – X miejsce
Kamil Kula – miejsce XIV

Czwartek lekkoatletyczny

Miejsca na podium wywalczyli:
Zuzanna Gradoń II miejsce na dystansie 600m – grupa młodsza
Cyprian Ligorowski II miejsce na dystansie 1000m – grupa starsza


Międzyszkolny Konkurs Językowy Mówimy poprawną polszczyzną
Paulina Cekus, Zuzanna Misiukiewicz – III miejsce

opiekun E.Duchnik-Dywan

III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Matematyczna podróż po skarb Kamil Kaliszuk, Wiktor Krocz – II miejsce
opiekun A. Misiukiewicz


XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Na jurajskim szlaku

Laureaci konkursu z naszej szkoły:
I miejsce Weronika Mielczarek – klasa 1b,
II miejsce Mikołaj Szein – klasa 1b,
III miejsce Tymoteusz Sirek – klasa 1a,
III miejsce Kacper Kleszcz – klasa 1a,
I miejsce Hubert Kukuła – klasa 3c,
II miejsce Mikołaj Kaczmarzyk – klasa 3b.


Regionalny Konkurs Plastyczno-Przyrodniczy Zwierzątko w moim domu

opiekun M. Łopacińska

I miejsce – Weronika Mielczarek,
II miejsce – Wiktor Stęplewski,
III miejsce – Weronika Nicewicz.


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Kapelusz Pani Wiosny

I miejsce – Nadia Kowalska z klasy 1a

III miejsce – Nina Kwapisiewicz z klasy 1b, opiekun: M. Łopacińska

XVI Powiatowy Konkurs Kultury i Pieśni Ludowej Raz na ludowo Alicja Śłęzak – III miejsce
Powiatowy Konkurs Plastyczny Ozdoby Wielkanocne Alicja Śłęzak – I miejsce
opiekun: M. Marchewka

Zawody Lekkoatletyczne na stadionie CKS Budowlani

Na podium stanęli:
II miejsce – Mateusz Dawiskiba 60m
II miejsce – Marek Chruściel 300m
III miejsce – Bartłomiej Ziębiński 300m
I miejsce – Cyprian Ligorowski 600m

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego
Kamil Kaliszuk – I miejsce

na YouTube


Regionalny Konkurs Plastyczny Ozdoba wielkanocna – stroiki, króliki, jajka Jakub Korzyniewski – wyróżnienie

opiekun: A. Klimecka

Drużynowy Turniej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Szachach pod Honorowym Patronatem Prorektora ds. Zarządzania i Marketingu Politechniki Częstochowskiej, prof. dra hab. inż. Arnolda Pabiana

Drużyna w składzie: Kamil Kaliszuk, Patryk Joński i Wiktor Krocz – VIII miejsce,
Kamil Kaliszuk – złoty medal
.


III turniej z cyklu Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w szachach

Kamil Kaliszuk – II miejsce (9 punktów)

Mateusz Wachowski, Patryk Joński – po 5 punktów,
Wiktor Krocz – 4 punkty

Halowe Zawody Lekkoatletyczne

Drużyna w składzie: Mateusz Dawiskiba, Marek Chruściel, Cyprian Ligorowski, Bartłomiej Ziębiński, Aleksander Domagała, Szymon Kleszczewski, Kamil Kaliszuk i Kacper Niedzielski – Wicemistrzostwo Częstochowy Szkół Podstawowych.
W punktacji indywidualnej:
I miejsce Mateusz Dawiskiba – 60m,
I miejsce Marek Chruściel – 600m,
III miejsce Cyprian Ligorowski – 600m,
I miejsce w sztafecie 4×100m Mateusz Dawiskiba, Cyprian Ligorowski, Bartłomiej Ziębiński, Marek Chruściel


Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej Woda źródłem życia

I miejsce – Nicoletta Leśniak klasa 4a
I miejsce – Zuzia Wosik klasa 4c
II miejsce – Iga Surlej klasa 4c

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Pomagamy zwierzętom zimą

I miejsce Nikola Młynarczyk klasa 1a
II miejsce Mikołaj Kaczmarczyk klasa 3b
III miejsce Krystian Jadowski klasa 2a
wyróżnienie Weronika Mielczarek klasa 1b

Powiatowy Konkurs Kwadrans Matematyczny

V miejsce – Wiktor Krocz klasa 6b
VIII miejsce – Kamil Kaliszuk klasa 6b


Ogólnopolska Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego (sesja zimowa)

opiekun G. Markowska

  1. miejsce w szkole Franciszek Czaja klasa 3a –23 miejsce w Polsce
  2. miejsce w szkole Hubert Kukuła – klasa 3c –37 miejsce w Polsce
  3. miejsce w szkole Oliwia Cichecka – klasa 3c –62 miejsce w Polsce
  4. miejsce w szkole Alicja Ślęzak – klasa 3c –66 miejsce w Polsce
  5. miejsce w szkole Emil Wrzalik– klasa 3a –73 miejsce w Polsce
  6. miejsce w szkole Karmen Karna– klasa 3c –74 miejsce w Polsce
  7. miejsce w szkole Maksymilian Ścigała – klasa 3a –75 miejsce w Polsce
  8. miejsce w szkole Julia Piątkowska – klasa 3c –75 miejsce w Polsce


Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka angielskiego (sesja zimowa)

opiekun G. Markowska


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Maska Karnawałowa Alicja Ślęzak – II miejsce

opiekun M. Marchewka


Powiatowy Konkurs Przyrodniczo – Recytatorski Przyroda uczy najpiękniej Maciej Rogoziński – III miejsce


V Powiatowy Konkurs Plastyczny Zima w origami

Kacper Kleszcz – III miejsce
Maja Gradoń – wyróżnienie


Bieg dzieci
Zuzanna Gradoń – I miejsce
Maja Gradoń – II miejsce


II turniej z cyklu Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w szachach
I miejsce – Kamil Kaliszuk

Mateusz Wachowski zdobył 4 punkty, Kacper Dawidowski – 3,5 punkta, Wiktor Krocz – 3 punkty. Tymoteusz Sirek (klasa 1a) grał w turnieju po raz pierwszy i poradził sobie całkiem nieźle – zdobył 3 punkty.

Wyniki szkoły podstawowe klasy 0-4

Wyniki szkoły podstawowe klasy 5-7

XXVIII Archidiecezjalny Turniej Szachowy o puchar Arcybiskupa Wacława Depo I miejsce – Kamil Kaliszuk
turniej CiderZima III miejsce – Kamil Kaliszuk
VII Zimowy Otwarty Turniej Szachów Szybkich I miejsce – Kamil Kaliszuk


XI Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

chór szkolny – I miejsce
opiekun: E. Bartecka
II miejsceMaciej Rogoziński

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach Błyskawicznych
Kamil Kaliszuk klasa 6b – 7 miejsce w Polsce wśród uczniów klas szóstych
Mateusz Wachowski klasa 6b – 22 miejsce w Polsce wśród uczniów klas szóstych


Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Karolina Śpiewak – wyróżnienie

opiekun: E. Bartecka

Powiatowy Konkurs Plastyczny W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę Jan Kaczmarkiewicz – II miejsce
opiekun: A. Klimecka


Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

opiekunki: I. Będkowska, E. Duchnik-Dywan



Wojewódzki Konkurs Książka i informacja w erze mediów cyfrowych Beata Smakosz – I miejsce


Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka angielskiego (sesja jesienna)

opiekun G. Markowska


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Bukiet Pani Jesieni Alicja Ślęzak – III miejsce


Konkurs Fotograficzno-Plastyczny Postaw na Rodzinę – kocham i rozumiem

Emila Zgrzebna – III miejsce, Paweł Rosiński -III miejsce


Miejski Konkurs Literacki Moje czytanie zaczęło się od…

I miejsce – Kamil Kaliszuk,
Beata Smakosz – wyróżnienie
.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content