W piątek – 9 grudnia-26 śmiałków postanowiło spędzić noc w szkole. Ale nie była to zwyczajna noc, lecz Mikołajkowa Noc w Bibliotece Szkolnej wypełniona wieloma atrakcjami. Przez prawie 15 godzin uczniowie świetnie się bawili i utwierdzali w przekonaniu, że biblioteka szkolna to bardzo przyjazne miejsce, gdzie oprócz wypożyczania ciekawych książek można też się zintegrować i miło spędzić czas. A ten podczas Nocy w Bibliotece był wypełniony m.in. :

-zajadaniem pysznej pizzy,

-zabawą w cukierników podczas wykonywania pierniczków,

-dawaniem drugiego życia zużytym książkom poprzez wykonanie aniołków na biblioteczną choinkę,

-rozwiązywaniem mikołajkowych zadań,

-nocną zabawą w chowanego,

-konsumpcją popcornu podczas seansu filmowego.

Emocji było co nie miara, najwięcej oczywiście podczas zabawy w chowanego na ciemnych szkolnych korytarzach.

Okazuje się, że szkoła po lekcjach jest też całkiem przyjemna (albo i fajniejsza niż podczas lekcji). Noc w Bibliotece odbyła się w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

aut. I.Będkowska, M.Kaliszuk