Pierwszoklasiści w świecie książek, czyli pasowanie na czytelnika

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas pierwszych zawsze na zakończenie pierwszego półrocza zostają pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. W tym roku szkolnym ta niezwykła uroczystość miała miejsce 11 lutego. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się umiejętnością czytania, znajomością bajek i bajkowych postaci, a nawet zagrać w słynnych Milionerów. Pierwszoklasiści ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie wspaniale. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne, uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz  piękną książkę do samodzielnego czytania. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię i wzbogaca wiedzę. Pamiętajcie, że książka to najlepszy przyjaciel, zaglądajcie więc do magicznego miejsca jakim jest biblioteka i szukajcie nowych przygód