W niedzielę 8 maja o godz.10.00 na placu Pamięci Narodowej w Częstochowie odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Tegoroczne uroczystości rocznicowe rozpoczęło wystąpienie zastępcy prezydenta Ryszarda Stefaniaka. W obchodach uczestniczyli kombatanci, przedstawiciele parlamentu, władz województwa, miasta i powiatu, służby mundurowe, uczniowie częstochowskich szkół oraz mieszkańcy miasta. Po wystąpieniach okolicznościowych, modlitwie ekumenicznej i apelu pamięci poległych delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Poległych w Obronie Ojczyzny. Naszą szkołę w poczcie sztandarowym godnie reprezentowali uczniowie klasy 7d: Ola Bielas, Dominika Chłąd, Konrad Parkitny pod opieką Pana Andrzeja Solskiego.
aut. A.Solski