Tydzień Edukacji Globalnej – webinary festiwalu

W 2023 r. działania Tygodnia Edukacji Globalnej skupią się na dwóch z pięciu filarów Agendy 2030. Ich symbole przedstawiamy poniżej.

znaki 5 obszarów agendy


Dziś siódmoklasiści uczestniczyli w dwóch webinarach festiwalu „Pokój dla planety. Planeta pokoju”.

Pokój w głowie. Jak nie dać się fake newsom w czasach konfliktów?

Webinar prowadzony przez p. Annę Mikulska – badaczkę i dziennikarkę, specjalizująca się w temacie praw człowieka, głównie migracji i uchodźstwa, tworząca projekt @historieoczlowieku.
W czasach, gdy udostępniając informacje i pisząc własne opinie w internecie wszyscy współtworzymy media, uważność na tzw. fake newsy jest potrzebna jak nigdy wcześniej. W trakcie webinarium poruszona została kwestia krytycznego myślenia, sposobów na ozpoznawanie prawdziwych informacji i oddzielanie ich od opinii. Wspomniano także, z jakich źródeł najlepiej czerpać wiedzę, omawiając przykłady tematów związanych z migracjami i konfliktami zbrojnymi, które stanowią jedne z głównych wyzwań dla utrzymania pokoju na świecie.

O języku pokoju. Jak kłócić się pięknie?

Webinarium poprowadziła p Katarzyna Dzięciołowska – pracowniczka Centrum Edukacji Obywatelskiej, trenerka i edukatorka edukacji globalnej, instruktorka harcerska, historyczka z krótkim doświadczeniem pracy w szkole.
Prowadząca z radością i wciąż na nowo odkrywa, że podstawą dobrej rozmowy jest dobra relacja, przede wszystkim z samą sobą.
W trakcie webinarium Uczestnicyw mieli okazję przyjrzeć się temu, co jest uniwersalne dla wszystkich ludzi, a czym się różnią i z czego – w związku z tym – bierze się konflikt. Usłyszeli także zastanwiającą rzecz, że potrzebujemy konfliktu, aleod razu z receptą na to, by nas nie rujnował, ale wspierał.

nazwa festiwalu

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content