Projekt „Podejmuj przyjazne dla środowiska decyzje” to projekt ekologiczny ,głównym celem projektu jest poszerzanie wiedzy, rozwijanie umiejętności i promowanie odpowiednich postaw w zakresie zmian klimatu oraz zrównoważonego rozwoju. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego Grażyna Markowska-Gonzalez.

W miesiącach kwietniu 2023 i czerwcu 2023 nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniach zorganizowanych, przez centrum szkoleniowe w Turcji. Nauczyciele zdobytą wiedzę wdrażają systematycznie na zajęciach edukacyjnych. Została wybrana grupa nauczycieli, którzy przygotują innowację pedagogiczną. Nauczyciele naszej szkoły chętnie angażują się w udział w szkoleniach , które współfinansowane są przez Komisję Europejską.

Podejmowane kroki i działania służą rozwojowi i doskonaleniu kadry nauczycielskiej, aby uatrakcyjnić zajęcia edukacyjne i wdrażać innowacyjne metody nauczania.

Nauczyciele wypowiadają się bardzo pozytywnie o odbytych szkoleniach i deklarują chęć udziału w przyszłych projektach europejskich.

Nauczyciele naszej szkoły brali udział w szkoleniu kadry nauczycielskiej w Turcji w ramach realizacji europejskiego projektu Erasmus + K1, pt: „Podejmuj przyjazne dla środowiska decyzje.” Zdobytą wiedzą dzielą się na lekcjach. W poniedziałek odbyły się zajęcia edukacyjne dla klasy VII dotyczące zmian w klimacie, odnawialnych źródeł energii, ograniczenia zużycia prądu, wody, paliw naturalnych czy segregowania śmieci. Prelekcja dotyczyła również wyrabiania pozytywnych ekologicznych nawyków, które warto podejmować każdego dnia. Uczniowie chętnie wykonywali zadania i ćwiczenia związane z ochroną środowiska i byciem „eko.” Od września wdrożona zostanie innowacja pedagogiczna w klasach IV – VIII mająca na celu kształcenie pozytywnych postaw proekologicznych „Climate change sustainable development.”