W dniach 12-24 października nasza szkoła wzięła udział w XVIII Kampanii Białych Serc. Jest to Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Ma on na celu propagowanie zdrowego trybu życia bez uzależnień. W bieżącym roku kampania przebiegła pod hasłem „Włącz alarm” i zwracała uwagę na tematykę uzależnienia od telefonów komórkowych i Internetu. Uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami i wychowawcami, aktywnie uczestniczyli w kilku akcjach proponowanych przez autora Kampanii. Najpierw zostały wykonane papierowe białe serca, które przyozdobiły korytarze szkoły, sale lekcyjne oraz świetlicę. Przygotowaliśmy także własne plakaty promujące kampanię. W następnych dniach uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w prelekcji wygłoszonej przez funkcjonariuszy Policji na temat przeciwdziałania uzależnieniom od telefonów komórkowych i Internetu, a także zasad bezpiecznego poruszania się pieszych, rowerzystów. W ramach akcji „Zdrowe białe serca” uczniowie klas 2 wzięli udział w zawodach sportowych, a uczniowie klasy 8 rozegrali mecz w siatkówkę. Jednym z punktów kampanii była też wspólna modlitwa za ofiary wojny w Ukrainie oraz w intencji przywrócenia pokoju, która przebiegała pod hasłem „Ciepłe białe serca” . Modlitwę poprowadziła p. J. Ginalska- katecheta. W ostatnich dniach kampanii uczniowie zaangażowani byli w realizację akcji „Odłóżmy telefony-niech świat będzie jeszcze bardziej kolorowy”, podczas której propagowano bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych. Kampanię zakończyło wykonanie przez uczniów klas 8c – Karmen Karną i Huberta Kukułę -utworu „Wehikuł czasu”.

aut.K.Krzypkowska