82. rocznica Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia 2022 na Placu Katyńskim odbyły się uroczyste obchody 82 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Po odsłuchaniu hymnu państwowego głos zabrał Ryszard Stefaniak wiceprezydent miasta Częstochowy. Punktem kulminacyjnym była modlitwa ekumeniczna prowadzona przez przedstawicieli różnych religii. Po modlitwie odbył się Apel Pamięci. Przedstawiciele władz miasta oraz inni goście złożyli kwiaty i znicze pod pamiątkowa tablicą. Na koniec zebrani na uroczystościach mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów z częstochowskich szkół.
Zgodnie z tradycją poczet sztandarowy naszej szkoły był również obecny na tej ważnej uroczystości.  Godnie nas reprezentowali uczniowie klasy 7d: Ola Bielas , Dominika Chłąd oraz Konrad Parkitny pod opieką pana Andrzeja Solskiego.

aut. Andrzej Solski