Cyberprzemocy mówimy nie!

19 października 2021 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne, które poprowadzili funkcjonariusze Policji: mł. asp. Michał Tyras oraz asp. Marcin Purgal. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 8. Podczas prelekcji poruszono temat cyberprzemocy, bezpieczeństwa w Internecie oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. W czasie spotkania zostały przypomniane uczniom zasady, którymi należy kierować się w sieci, a także dokładnie scharakteryzowane zostało zjawisko cyberprzemocy. Policjanci uświadomili uczniom, co zrobić, by nie zostać ofiarą agresji w sieci, jak postąpić, gdy ktoś taką przemoc będzie wobec nich stosował i gdzie szukać pomocy. Funkcjonariusze poinformowali uczniów, że przemoc w Internecie jest przestępstwem, a jej sprawca nie może czuć się bezkarny. Na koniec panowie odpowiadali na pytania młodzieży dotyczące pracy w policji i wyjaśnili zainteresowanym tym zawodem uczniom, jakie wymagania należy spełnić, by zostać stróżem prawa.

aut. Katarzyna Krzypkowska

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content