Wydarzenia w 1b

Dzień kundelka

Dzień kundelka to święto powołane najprawdopodobniej przez, nieistniejące już, Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka z Warszawy. Święto powstało aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi. W tym dniu również temat lekcji w klasie 1b połączył się z Dniem Kundelka. Uczniowie klasy1b rozmawiali o tym jak ważną rolę odgrywają psy w codziennym życiu człowieka, jak nam pomagają i jak my ludzie pomagamy im. Wspólnie wykonaliśmy piękne papierowe opaski na głowę z wizerunkiem kundelka, obejrzeliśmy bajkę o najsłynniejszym kundelku w Polsce – Reksio, a także wykonaliśmy karty pracy związane z kundelkami.
Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, poznanie obowiązków jakie spoczywają na właścicielu czworonoga, zachęcenie do niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, ukazanie uczuć i emocji jakie mogą towarzyszyć ludziom i zwierzętom.

aut. Emilia Ciosek – Szczęsna

Dzień drzewa

Światowy Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. W ramach zajęć edukacyjnych uczniowie klas 1b aktywnie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których poszerzyli swoją wiedzę o drzewach. Obejrzały także prezentację multimedialną, a salę ozdobiła wystawa pięknych prac, wykonana przez dzieci podczas zajęć plastyczno- technicznych.

E. Ciosek – Szczęsna

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top
Skip to content